
Mérnek, földet mozgatnak a leendő szabadidőparkban
Fotó: Haáz Vince
Munkagépek jelentek meg Marosvásárhelyen a Segesvári út szomszédságban lévő, parlagon álló területen, és elkezdődött a Víkend 2-nek becézett, hivatalosan Cserealja szabadidőparknak nevezett zöldövezet kialakítása.
2022. május 22., 16:562022. május 22., 16:56
Új rendeltetést kap Marosvásárhelyen a Segesvári út szomszédságában lévő több hektáros, eddig kihasználatlanul álló terület. A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal
az egyik feltétel az volt, hogy a terület kevesebb mint tíz százaléka építhető be.
A kiírás célja az volt, hogy a városban minél több zöldövezetet hozzanak létre, csökkentve ezáltal a város szennyezettségét és a szén-dioxid-kibocsátást. Így a medencék és sportpályák kimaradtak.
Fotó: Haáz Vince
A Tudor-negyedbe tervezett park létrehozása 14,53 millió lejbe, azaz hozzávetőlegesen 3,05 millió euróba kerül, ebből a város önrésze mindössze 2 százalék. A parkot a Segesvári út, a Méhész (Apicultorilor) és a Szorgalom (Sârguinţei) utcák által határolt területen építik meg, pontosabban: keleten a Méhész utcai garázsok és tömbházak, északon a csendőrség, délen a Segesvári út, míg nyugaton a Dimitrie Cantemir Egyetem határolja.
Fotó: Haáz Vince
Mint a marosvásárhelyi polgármester kommunikációs tanácsadója, Borsos Csaba a Székelyhonnak elmondta, a héten megjelentek a munkagépek a telken, egyelőre területrendezési munkálatok zajlanak, vagyis előkészítik a terepet, hogy majd elkezdjék a terv megvalósítását. Jelenleg nagy felületen dolgoznak, jelentős mennyiségű földet mozgatnak a gépek. A Cserealja szabadidőpark elkészítési határideje 2023 decembere.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
szóljon hozzá!