Mérnek, földet mozgatnak a leendő szabadidőparkban
Fotó: Haáz Vince
Munkagépek jelentek meg Marosvásárhelyen a Segesvári út szomszédságban lévő, parlagon álló területen, és elkezdődött a Víkend 2-nek becézett, hivatalosan Cserealja szabadidőparknak nevezett zöldövezet kialakítása.
2022. május 22., 16:562022. május 22., 16:56
Új rendeltetést kap Marosvásárhelyen a Segesvári út szomszédságában lévő több hektáros, eddig kihasználatlanul álló terület. A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal
az egyik feltétel az volt, hogy a terület kevesebb mint tíz százaléka építhető be.
A kiírás célja az volt, hogy a városban minél több zöldövezetet hozzanak létre, csökkentve ezáltal a város szennyezettségét és a szén-dioxid-kibocsátást. Így a medencék és sportpályák kimaradtak.
Fotó: Haáz Vince
A Tudor-negyedbe tervezett park létrehozása 14,53 millió lejbe, azaz hozzávetőlegesen 3,05 millió euróba kerül, ebből a város önrésze mindössze 2 százalék. A parkot a Segesvári út, a Méhész (Apicultorilor) és a Szorgalom (Sârguinţei) utcák által határolt területen építik meg, pontosabban: keleten a Méhész utcai garázsok és tömbházak, északon a csendőrség, délen a Segesvári út, míg nyugaton a Dimitrie Cantemir Egyetem határolja.
Fotó: Haáz Vince
Mint a marosvásárhelyi polgármester kommunikációs tanácsadója, Borsos Csaba a Székelyhonnak elmondta, a héten megjelentek a munkagépek a telken, egyelőre területrendezési munkálatok zajlanak, vagyis előkészítik a terepet, hogy majd elkezdjék a terv megvalósítását. Jelenleg nagy felületen dolgoznak, jelentős mennyiségű földet mozgatnak a gépek. A Cserealja szabadidőpark elkészítési határideje 2023 decembere.
Bekérették a külügyminisztériumba szombaton a bukaresti orosz nagykövetet, miután az ukrán célpontok ellen szeptember 13-án indított támadás során egy orosz drón behatolt Románia légterébe.
A hajnali szeizmikus mozgás után újabb, ezúttal a Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt vasárnap 14 óra 39 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A határhoz közeli ukrajnai célpontokat ért eddigi orosz dróntámadások több mint 50 százaléka során hullottak dróndarabok román területre – közölte vasárnap az Agerpres kérdésére a védelmi minisztérium.
Döntő hatása lesz a diaszpóra szavazatainak a szeptember 28-i moldovai parlamenti választásokon a Moldovai Köztársaság jövőjére és Románia biztonságára – állapította meg vasárnap egy Facebook-bejegyzésben Traian Băsescu.
Három személy került 24 órás őrizetbe a halálos áldozattal járó szombati craiovai tömegverekedés résztvevői közül. Az ügyészség az előzetes letartóztatásukat indítványozza a Dolj megyei törvényszéknek – számolt be vasárnap a Dolj megyei rendőrség.
Hidegfront éri el nyugat felől az országot vasárnap, záporokra, zivatarokra kell számítani, egyes régiókban a szél is felerősödik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzéséből.
A koalícióban nem született semmilyen döntés az alapélelmiszerek kereskedelmi árréséről – közölte szombat este a Facebook-oldalán Adrian Câciu, aki szerint a kormányszóvivő nyilvános bocsánatkéréssel tartozik a téves tájékoztatásért.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 2 óra 22 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nem kell aggódni, itt vannak, csak épp a streamingplatformok inkább az új produkcióikat ajánlják. De mi van akkor, ha egy régi, kedvenc sorozatunkat néznénk újra Netflixen? Akkor bizony sokszor csalódás érhet.
Felszállt szombaton 18 óra 5 perckor a fetești-i támaszpontról a román légierő két F-16-os vadászgépe megfigyelni Románia légterét, miután Oroszország drónokkal támadta Ukrajna dunai kikötőit – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!