
A munkálatok idején a Dózsa György utcát teljesen lezárják a forgalom elől
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Lakossági fórumot tartottak Gyergyószentmiklóson a Dózsa György utcában élők számára, hiszen a napokban ott kezdődik el a gyergyószentmiklósi teherforgalmi út 1,18 kilométeres szakaszának feljavítása. A munkálat idején ezt az utat teljesen lezárják, útalapozással, valamint a víz- és csatornarendszer rendbetételével kezdődik a beruházás.
2019. szeptember 24., 18:382019. szeptember 24., 18:38
2019. szeptember 24., 18:402019. szeptember 24., 18:40
Szeptember elején adta ki az önkormányzat a munkálatkezdési parancsot a gyergyószentmiklósi teherforgalmi út javítására, valamint a víz- és csatornahálózat bővítésére és modernizálására. „A Dózsa György, Békény és Halászok utcákra eső útszakasz felújítása az ivóvíz és szennyvíz rendszer rendbetételével kezdődik várhatóan ezen a héten” – mondta Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere a minap tartott lakossági fórumon.
A találkozóra azért hívták össze első körben a Dózsa György utca lakóit, mert ott kezdik el a munkát. A beszélgetésen elhangzott, hogy
Ismertették továbbá, hogy a villanyhálózat a földbe kerül és lenne lehetőség a földgáz bevezetésére is, de mivel ez 5-7 ezer lejbe, a kazánok beszerelésével pedig még ennél is többe kerülhet családonként, nem mutatkozott igény rá. Az önkormányzat ugyanakkor szintén nem tudja ennek a költségeit átvállalni, noha a törvény lehetőséget ad arra, hogy ezt közpénzből valósítsák meg.
A forgalmat a Békény és Új utcákba terelik, illetve Vaslábon vagy Gyergyótekerőpatakon, a megyei útra letérve lehet a várost kikerülni.
Lakossági fórumot tartottak a minap
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Az előzményekről
2017-ben készült tervek alapján újítják fel az 1,18 kilométeres teherforgalmi utat, a fejlesztési minisztérium finanszírozásával. A beruházásra szánt és megnyert keretösszeg első körben kevésnek bizonyult, ezért az első versenytárgyalásra nem jelentkezett kivitelező. Az árak aktualizálása után a beruházás értéke meghaladta a 4,3 millió lejt. Ekkora összegért vállalta a munkálatokat a tavasszal licitet nyert csíkmindszenti Winfor Trade Kft. A szerződésben foglaltak szerint utat aszfaltoznak, mindkét oldalon járdát építenek és kerékpársávot, valamint kilenc parkolóhelyet is létrehoznak a Dózsa György utcában. A Halászok és a Békény utcában pedig járda készül és aszfaltozás lesz. Az útszakaszon teljes hosszában megoldják az esővíz-elvezetést is. A víz- és csatornahálózaton a csíkszeredai Hidrotran nevű cég fog dolgozni.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
4 hozzászólás