
Képünk illusztráció
Fotó: Komka Péter/MTI
Viharos erejű szélre figyelmeztető másodfokú (narancssárga) riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a Déli-Kárpátok és a Kárpát-kanyar magasan fekvő vidékeire.
2022. január 14., 13:142022. január 14., 13:14
A szakemberek szombatra virradóra és a szombati nap első felében a jelzett vidékeken (általában 1700 méteres magasság fölött) a széllökések sebessége meghaladhatja a 120-140 kilométert óránként.
A következő megyék egyes vidékei érintettek: Krassó-Szörény, Hunyad, Gorj, Fehér, Szeben, Vâlcea, Brassó, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Kovászna, Buzău és Vrancea – írja az Agerpres.
Emellett egy elsőfokú (sárga jelzésű), megerősödő szélre vonatkozó riasztást is kiadtak a meteorológusok, amely a Déli-Kárpátokban és a Keleti-Kárpátok egyes részeire érvényes.
Az ország más hegyvidékein is megerősödhet a szél, helyenként pedig a déli, a délkeleti és a középső országrészben is lehet heves szélfúvásra számítani.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
szóljon hozzá!