
Izsák Márton szoborcsoportjának a talapzata sérült meg
Fotó: Haáz Vince
Megrongálódott Marosvásárhelyen a Holokauszt emlékműve, Izsák Márton szoborcsoportja, a Kossuth Lajos és Arany János utcák találkozásában álló parkban.
2020. szeptember 15., 09:112020. szeptember 15., 09:11
A zsidó hitközségnél megtudtuk, vasárnap fedezték fel, hogy a talapzat egyik oldalán a márványlapok a földre estek és eltörtek. Dub László hitközségi elnök szerint nem vandalizmus történt, hanem a hőtágulás miatt megrepedeztek a lapok és leestek.
Az eset kapcsán Dub László megtette a szükséges intézkedéseket, jelezte a történteket a nyomozó hatóságoknak. A rendőrök kiszálltak, jegyzőkönyvbe vették a látottakat, hogy elkezdhessék a nyomozást. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság bűnüldöző osztályán a Székelyhon érdeklődésére elmondták, valóban megsérült az emlékmű talapzata, mintát vettek és megkezdték a nyomozást az ügyben.
Megrongálódott talapzat
Fotó: Soós Zoltán/FB
Ahogy a sajtószóvivőtől megtudtuk,
A nyomozást természetesen nem zárták le, amennyiben mégis idegenkezűség történt, feljelentést tesznek ismeretlen elkövető személye ellen. Hétfőn délelőttre a törmelékeket eltakarították, illetve a talapzaton maradt és megrepedezett márványlap maradványait is eltávolították.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
2 hozzászólás