
Fotó: Veres Nándor
Noha országszerte már a hétvégén kinyithatnak a zárt térben működő piacok, Csíkszeredában erre még várni kell, mivel a piaccsarnok tavasszal bejelentett felújítása nem fejeződött be. Jövő hét végére várhatóan megnyitják, ugyanakkor fűthető faházikókat is felállítanak az árusok számára.
2020. december 05., 16:492020. december 05., 16:49
Az időjárás erőteljes lehűlésével mintegy két hete már szó szerint is vacognak az átmeneti csíkszeredai piactéren, az Erőss Zsolt Aréna mellett helyet kapott piaci árusok. Csíkban a tél nem a szabadtéri piacozás ideje, a piaccsarnokba viszont még a hétvégétől nem térhetnek be a vásárlók és az eladók, noha erre már törvényes lehetőség van.
A csarnok felújítása, amelyet tavasszal, a bezárás után ürítettek ki, még mindig tart, és leghamarabb jövő hét végére nyithatják meg, a kinti piactérrel együtt, ahová kis méretű, fűthető faházakat telepítenek – tudtuk meg Bors Bélától. Csíkszereda alpolgármestere kérdésünkre elmondta,
„Egy elég hiányos tervvel állunk szemben, ebből kell kihoznunk a lehető legjobbat” – értékelt. Bors Béla azt mondta, a felújítást be lehetett volna eddig fejezni, ha időben elkezdték volna a nyár folyamán, és nem szeptemberben látnak hozzá, illetve ha nem lennének olyan tervezési problémák, amelyeket előre lehetett volna látni, ha tüzetesebben átnézték volna a tervet. Hozzátette, a jó szándék mindenki részéről megvan, így a helyzet napokon belül rendeződik.
Fotó: Veres Nándor
A beszállító ígérete szerint jövő hét végére a kis méretű faházakat is felszerelik, ezek elektromos ellátását új, a külső felújítás során földbe helyezett villanyvezetékek biztosítják. A házak csak nappal használhatók majd, éjszakára árut ott nem lehet tárolni – tudtuk meg.
Fotó: Veres Nándor
Az alpolgármester szerint
Bent a csarnokban több mint 30 standot alakítanak ki, külön helyiség lesz a sajtárusok számára, új fűtés- és villanyhálózat, padlózat készült, a falakat újra burkolták, és a nyílászárókat kicserélték.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
4 hozzászólás