
Fotó: Pinti Attila
Ingyenes honosítás, valamint anyasági és életkezdési támogatás ügyintézését lehet lebonyolítani Gyimesfelsőlokon augusztus folyamán. Az előre kijelölt napokon történő ügyfélfogadást a gyimesfelsőloki polgármesteri hivatalban szervezik meg – tájékoztat közleményben az RMDSZ Csíki Területi Szervezete.
2023. augusztus 07., 13:132023. augusztus 07., 13:13
Az RMDSZ Csíki Területi Szervezete az Eurotrans Alapítvánnyal együttműködve kiszállást szervez Gyimesfelsőlokra:
A különböző eljárásokhoz szükséges iratcsomók összeállítása minden esetben díjmentes.
A helyszínen érdeklődők segítséget kaphatnak a honosítási kérelem benyújtásában, házasság, gyerek születése, haláleset, illetve válás anyakönyveztetésében, emellett a személyazonossági igazolvány igénylésével, valamint az anyasági és életkezdési támogatással kapcsolatban is kérhetnek tájékoztatást. Utóbbi esetében ugyanis 2018 óta
Az anyasági támogatás egyszeri szociális juttatást jelent, melyet az édesanya a magyar állampolgárságú gyereke születését követő hat hónapon belül igényelhet. Emellett a fiatalok életkezdési támogatása, azaz az úgynevezett babakötvény is elérhetővé vált a Magyarország területén kívül élő magyar állampolgárok számára.
Érdeklődni az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének székházában (Csíkszereda, Mihai Eminescu utca 2/A szám) vagy a Magyar Ügyek Házában lehet hétköznap 9 és 16 óra között, illetve 0759-528 533-as telefonszámon.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!