
Fotó: Gecse Noémi
Honosítási, anyasági és életkezdési támogatás ügyintézését biztosítják ingyenesen Csíkszentkirály községben, a szükséges iratcsomókat polgármesteri hivatalnál több napon is segítenek összeállítani.
2022. augusztus 16., 13:422022. augusztus 16., 13:42
Az RMDSZ Csíki Területi Szervezete és az Eurotrans Alapítvány a csíkszentkirályi polgármesteri hivatalban biztosít ügyintézési lehetőséget a község lakóinak augusztus 18-án (csütörtökön), 23-án (kedden), 25-én (csütörtökön) 12 és 14 óra között. Az érdeklődők a különböző eljárásokhoz szükséges dossziék összeállítását díjmentesen igényelhetik.
A község önkormányzatához kiszálló illetékesek a honosítási kérelem benyújtásában, a házasság, gyermek születése, haláleset, vagy válás anyakönyveztetésében nyújtanak segítséget, valamint tájékoztatást adnak a személyazonosító igazolvány igénylésével, illetve az anyasági és életkezdési támogatással kapcsolatban. Utóbbi esetében ugyanis 2018 óta a nem Magyarország területén született és élő, magyar állampolgár gyermek után is igényelhető az anyasági támogatás és a babakötvény. Az anyasági támogatás egyszeri szociális juttatást jelent, amelyet az édesanya magyar állampolgárságú gyermekének születését követő hat hónapon belül igényelhet. Emellett a fiatalok életkezdési támogatása, azaz az úgynevezett babakötvény is elérhetővé vált a Magyarország területén kívül élő magyar állampolgárok számára.
Érdeklődni az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének székházában (Csíkszereda, Mihai Eminescu utca 2/A szám), vagy a Magyar Ügyek Házában hétköznapokon 9 és 16 óra között, valamint a 0371-347.827-es telefonszámon lehet – tájékoztat közleményben az RMDSZ Csíki Területi Szervezete.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!