
A tűzoltók emelték ki a holttestet
Fotó: Haáz Vince
Egy elhunyt férfi holttestét emelték ki a vízből péntek reggel Marosvásárhelyen, a turbina környékéről. A tragédia körülményeit még vizsgálják a rendőrök.
2020. február 14., 09:532020. február 14., 09:53
Mint a tűzoltóság sajtószóvivője, Dan Petru Daniel elmondta, pár perccel 8 óra után értesítették őket, hogy egy személy van a Sportcsarnok melletti turbinaárokban. Az Electrica áramszolgáltatóhoz tartozó, 1910-ben átadott és most is működő vízerőműhöz érkezett tűzoltók egy férfi holtestét emelték ki a vízből.
Az 1910 óta működő vizierőmű
Fotó: Haáz Vince
A helyszínen levő mentőszolgálatosok már csak a férfi halálát tudták megállapítani. A rendőrség folytatja a nyomozást az elhunyt személyazonosságának és a tragédia körülményeinek kiderítése érdekében.
Fotó: Haáz Vince
A Kárpátok sétányán végighaladó és a Sportcsarnok környékét is érintő turbinaárok évente szed áldozatokat. Az elmúlt években volt, aki öngyilkos szándékkal vette magát a vízbe, volt, aki gépkocsival hajtott bele, majd nem tudott kimenekülni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.