
Fotó: Pinti Attila
Egy 69 éves férfit találtak holtan szombat este Gyergyójfalu közelében egy erdei háznál. A hatóságok szerint a sérüléseit medvetámadás okozhatta, de vizsgálják az eset körülményeit.
2021. december 13., 10:102021. december 13., 10:10
2021. december 13., 13:582021. december 13., 13:58
A történtekről a Hargita megyei hegyimentő szolgálat gyergyószentmiklósi egysége adott tájékoztatást vasárnap, azt írták, hogy őket szombaton késő este riasztották egy idős férfihoz, aki feltehetően medvetámadás áldozata lett. Nyolcfős csapat indult a helyszínre, az áldozatot egy erdei házban találták meg, de már nem tudtak rajta segíteni, a helyszínre érkezésük előtt elhunyt. A nyomozó hatóságok kiérkezése után a holttestet az aszfaltútig vitték, ahol átadták az illetékeseknek.
A Hargita megyei rendőrségtől kapott információk szerint a férfi szombat reggel ment el otthonról, a feleségének azt mondta, hogy a gyergyószentmiklósi piacra megy. Mivel 16 óráig nem ért haza, a feleség két másik személlyel együtt az áldozat tulajdonában lévő erdei házhoz indult, útközben, az épülettől mintegy 150 méterre találtak rá a férfire, a rendőrség tájékoztatása szerint onnan vitték a házba, annak reményében, hogy meg tudják menteni. A helyszínre érkező egészségügyi szakemberek, rendőrök és hegyimentők már itt találták a férfit, és azt állapították meg, hogy a halált okozó sérüléseket valószínűsíthetően egy vadállat – medve – okozhatta. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés ügyében hivatalból indítottak eljárást, vizsgálják az eset körülményeit.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.