
Több útszakaszt is lezárnak a munkálatok miatt Gyergyószentmiklóson
Fotó: Gergely Imre
Lezárták Gyergyószentmiklós egyik legfontosabb útját, a Kossuth Lajos utcát, egyik részében a csatornázás után az útburkolat helyreállítása következik, a másik szakaszon most zajlanak a bekötések. A város polgármestere a munkálatok helyzetéről is beszámolt.
2023. május 23., 17:582023. május 23., 17:58
Két témában tartott sajtótájékoztatót Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere. Egyrészt azt mondta el a helyieknek, illetve a pünkösdi búcsú miatt a napokban nagy számban érkező vendégeknek, hogy hol közlekedhetnek ebben az időszakban, másodsorban reagált Kulcsár Lászlónak, a helyi önkormányzati képviselő-testület urbanisztikai bizottsági elnökének kijelentésére is, a hétfői gyilkostói terepszemle kapcsán.
A Kossuth Lajos utca központhoz közelebb eső szakaszán a korábbi csatornázási munkálatok után az útburkolat helyreállítása van folyamatban, míg az Állomáshoz közelebbi részen 32 bekötést kell elvégezzenek a csatornahálózat építői. Utána ott is következik a visszaaszfaltozás.
Fotó: Gergely Imre
A polgármester elmondása szerint
Jövő héten a Tűzoltó és a Pacsirta utcák közötti szakaszon történik meg az útjavítás. A Kossuth Lajos utca a városon áthaladó forgalom szempontjából is fontos útvonal, most a csíksomlyói búcsúba érkező autóbuszok és más járművek az Állomás utcán és a Testvériség úton át érhetnek el a városközpontba és onnan Csíkszereda irányába.
Fotó: Gergely Imre
A csatornahálózat építése miatt hamarosan újabb utcákat is kénytelenek lesznek elkerülni az autósok.

A gyergyószentmiklósi képviselő-testület városrendészeti bizottsága terepszemlét szervezett Gyilkostón az ottani problémák felleltározására, hogy azokra megoldásokat keressenek. A látogatás nem hozott érdemi eredményt.
Nem lehetett felkészülni a gyilkostói terepszemlére
A sajtótájékoztató második részében Csergő Tibor ismertette az álláspontját az urbanisztikai bizottság kezdeményezéséről a gyilkostói problémák helyszíni felmérésére, és arra, hogy miért is nem voltak ott a városháza illetékes munkatársai.
Elmondta, Kulcsár László bizottsági elnök meghívója pénteken délután érkezett e-mailben, akkor, amikor a városházán már senki nem dolgozott, így
Érdemben felkészülni lehetetlen volt – mutatott rá Csergő. Hozzátette, vele, a polgármesterrel senki nem egyeztetett a bizottsági kezdeményezésről, nem is volt meghívva a terepszemlére. A kezdeményezést egyébként jónak tartja, de elvárja, hogy bevonják a munkába.
Gyilkostón valóban nagyon sok a megoldásra váró probléma, a környezetvédelmi problémáktól az illegális építkezésekig” – tette hozzá.
Közölte ugyanakkor, hogy Kosután Attila városi főépítész a felmondási időszakát tölti, ezért is nehéz lenne most az elképzelt helyszíni ellenőrzéseket érdemben lefolytatni. A főépítészi feladatokat június közepétől a Hargita megyei tanács fogja átvenni.
– fogalmazott Csergő.
Nicușor Dan államelnök szerdán kijelentette, hogy a Román Hírszerző Szolgálaton (SRI) belül lesz egy egység vagy egy osztály, amely a korrupció visszaszorításával foglalkozik majd.
Szomszédjához besurranó tolvajok miatt riasztotta a rendőrséget november 20-án egy sepsiszentgyörgyi férfi. Az eset végül szerencsésen zárult: a besurranókat, két fiatal lányt, lefülelték, a lakásból sem hiányzott semmi.
A tanárokra nem fog vonatkozni az állami fizetés és a nyugdíj halmozását szabályozó új tervezet – szögezte le szerdán Daniel David oktatási miniszter.
Civilizált lakossági fórum zajlott szerdán este Marosvásárhelyen, ahová több mint ötvenen jöttek el találkozni a polgármesterrel és az RMDSZ-es alpolgármesterrel. Szó volt a parkolóhelyekről, a zöldövezetekről és a hulladékgazdálkodásról is.
Az Európai Parlament európai uniós szinten egységesen 16 évben határozná meg a közösségimédia-platformok, videómegosztók és mesterséges intelligencián alapuló digitális társalkalmazások használatának alsó korhatárát.
Nicușor Dan államelnök „baleseteknek” minősítette az ország légterébe bekerülő, illetve a területére lezuhanó drónokat, hangsúlyozva, hogy a dezinformáló kampányok jelentik Oroszország Romániával szembeni valódi ellenséges megnyilvánulásait.
Elfogadta a parlament az Oroszország elleni szankciók megsértésének vagy kijátszásának büntetését szigorító törvénytervezetet – közölte szerdán Oana Țoiu külügyminiszter.
A szenátus és a képviselőház szerdai együttes ülésén elfogadta a 2025–2030 közötti időszakra szóló nemzetvédelmi stratégiát jóváhagyó határozatot. A dokumentumot Nicușor Dan államfő ismertette a plénum előtt.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán két újabb szerződést írt alá összesen közel 6 milliárd lej értékben további 47 kilométer autópálya megtervezésére és kivitelezésére.
A gyanú szerint nagy kockázatú drogokat és pszichoaktív szereket juttattak be egy Brassó megyei börtönbe, a hatóságok több helyszínen tartottak házkutatást szerdán.
1 hozzászólás