
Több útszakaszt is lezárnak a munkálatok miatt Gyergyószentmiklóson
Fotó: Gergely Imre
Lezárták Gyergyószentmiklós egyik legfontosabb útját, a Kossuth Lajos utcát, egyik részében a csatornázás után az útburkolat helyreállítása következik, a másik szakaszon most zajlanak a bekötések. A város polgármestere a munkálatok helyzetéről is beszámolt.
2023. május 23., 17:582023. május 23., 17:58
Két témában tartott sajtótájékoztatót Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere. Egyrészt azt mondta el a helyieknek, illetve a pünkösdi búcsú miatt a napokban nagy számban érkező vendégeknek, hogy hol közlekedhetnek ebben az időszakban, másodsorban reagált Kulcsár Lászlónak, a helyi önkormányzati képviselő-testület urbanisztikai bizottsági elnökének kijelentésére is, a hétfői gyilkostói terepszemle kapcsán.
A Kossuth Lajos utca központhoz közelebb eső szakaszán a korábbi csatornázási munkálatok után az útburkolat helyreállítása van folyamatban, míg az Állomáshoz közelebbi részen 32 bekötést kell elvégezzenek a csatornahálózat építői. Utána ott is következik a visszaaszfaltozás.
Fotó: Gergely Imre
A polgármester elmondása szerint
Jövő héten a Tűzoltó és a Pacsirta utcák közötti szakaszon történik meg az útjavítás. A Kossuth Lajos utca a városon áthaladó forgalom szempontjából is fontos útvonal, most a csíksomlyói búcsúba érkező autóbuszok és más járművek az Állomás utcán és a Testvériség úton át érhetnek el a városközpontba és onnan Csíkszereda irányába.
Fotó: Gergely Imre
A csatornahálózat építése miatt hamarosan újabb utcákat is kénytelenek lesznek elkerülni az autósok.

A gyergyószentmiklósi képviselő-testület városrendészeti bizottsága terepszemlét szervezett Gyilkostón az ottani problémák felleltározására, hogy azokra megoldásokat keressenek. A látogatás nem hozott érdemi eredményt.
Nem lehetett felkészülni a gyilkostói terepszemlére
A sajtótájékoztató második részében Csergő Tibor ismertette az álláspontját az urbanisztikai bizottság kezdeményezéséről a gyilkostói problémák helyszíni felmérésére, és arra, hogy miért is nem voltak ott a városháza illetékes munkatársai.
Elmondta, Kulcsár László bizottsági elnök meghívója pénteken délután érkezett e-mailben, akkor, amikor a városházán már senki nem dolgozott, így
Érdemben felkészülni lehetetlen volt – mutatott rá Csergő. Hozzátette, vele, a polgármesterrel senki nem egyeztetett a bizottsági kezdeményezésről, nem is volt meghívva a terepszemlére. A kezdeményezést egyébként jónak tartja, de elvárja, hogy bevonják a munkába.
Gyilkostón valóban nagyon sok a megoldásra váró probléma, a környezetvédelmi problémáktól az illegális építkezésekig” – tette hozzá.
Közölte ugyanakkor, hogy Kosután Attila városi főépítész a felmondási időszakát tölti, ezért is nehéz lenne most az elképzelt helyszíni ellenőrzéseket érdemben lefolytatni. A főépítészi feladatokat június közepétől a Hargita megyei tanács fogja átvenni.
– fogalmazott Csergő.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
1 hozzászólás