
Több útszakaszt is lezárnak a munkálatok miatt Gyergyószentmiklóson
Fotó: Gergely Imre
Lezárták Gyergyószentmiklós egyik legfontosabb útját, a Kossuth Lajos utcát, egyik részében a csatornázás után az útburkolat helyreállítása következik, a másik szakaszon most zajlanak a bekötések. A város polgármestere a munkálatok helyzetéről is beszámolt.
2023. május 23., 17:582023. május 23., 17:58
Két témában tartott sajtótájékoztatót Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere. Egyrészt azt mondta el a helyieknek, illetve a pünkösdi búcsú miatt a napokban nagy számban érkező vendégeknek, hogy hol közlekedhetnek ebben az időszakban, másodsorban reagált Kulcsár Lászlónak, a helyi önkormányzati képviselő-testület urbanisztikai bizottsági elnökének kijelentésére is, a hétfői gyilkostói terepszemle kapcsán.
A Kossuth Lajos utca központhoz közelebb eső szakaszán a korábbi csatornázási munkálatok után az útburkolat helyreállítása van folyamatban, míg az Állomáshoz közelebbi részen 32 bekötést kell elvégezzenek a csatornahálózat építői. Utána ott is következik a visszaaszfaltozás.
Fotó: Gergely Imre
A polgármester elmondása szerint
Jövő héten a Tűzoltó és a Pacsirta utcák közötti szakaszon történik meg az útjavítás. A Kossuth Lajos utca a városon áthaladó forgalom szempontjából is fontos útvonal, most a csíksomlyói búcsúba érkező autóbuszok és más járművek az Állomás utcán és a Testvériség úton át érhetnek el a városközpontba és onnan Csíkszereda irányába.
Fotó: Gergely Imre
A csatornahálózat építése miatt hamarosan újabb utcákat is kénytelenek lesznek elkerülni az autósok.

A gyergyószentmiklósi képviselő-testület városrendészeti bizottsága terepszemlét szervezett Gyilkostón az ottani problémák felleltározására, hogy azokra megoldásokat keressenek. A látogatás nem hozott érdemi eredményt.
Nem lehetett felkészülni a gyilkostói terepszemlére
A sajtótájékoztató második részében Csergő Tibor ismertette az álláspontját az urbanisztikai bizottság kezdeményezéséről a gyilkostói problémák helyszíni felmérésére, és arra, hogy miért is nem voltak ott a városháza illetékes munkatársai.
Elmondta, Kulcsár László bizottsági elnök meghívója pénteken délután érkezett e-mailben, akkor, amikor a városházán már senki nem dolgozott, így
Érdemben felkészülni lehetetlen volt – mutatott rá Csergő. Hozzátette, vele, a polgármesterrel senki nem egyeztetett a bizottsági kezdeményezésről, nem is volt meghívva a terepszemlére. A kezdeményezést egyébként jónak tartja, de elvárja, hogy bevonják a munkába.
Gyilkostón valóban nagyon sok a megoldásra váró probléma, a környezetvédelmi problémáktól az illegális építkezésekig” – tette hozzá.
Közölte ugyanakkor, hogy Kosután Attila városi főépítész a felmondási időszakát tölti, ezért is nehéz lenne most az elképzelt helyszíni ellenőrzéseket érdemben lefolytatni. A főépítészi feladatokat június közepétől a Hargita megyei tanács fogja átvenni.
– fogalmazott Csergő.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
1 hozzászólás