
Több útszakaszt is lezárnak a munkálatok miatt Gyergyószentmiklóson
Fotó: Gergely Imre
Lezárták Gyergyószentmiklós egyik legfontosabb útját, a Kossuth Lajos utcát, egyik részében a csatornázás után az útburkolat helyreállítása következik, a másik szakaszon most zajlanak a bekötések. A város polgármestere a munkálatok helyzetéről is beszámolt.
2023. május 23., 17:582023. május 23., 17:58
Két témában tartott sajtótájékoztatót Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere. Egyrészt azt mondta el a helyieknek, illetve a pünkösdi búcsú miatt a napokban nagy számban érkező vendégeknek, hogy hol közlekedhetnek ebben az időszakban, másodsorban reagált Kulcsár Lászlónak, a helyi önkormányzati képviselő-testület urbanisztikai bizottsági elnökének kijelentésére is, a hétfői gyilkostói terepszemle kapcsán.
A Kossuth Lajos utca központhoz közelebb eső szakaszán a korábbi csatornázási munkálatok után az útburkolat helyreállítása van folyamatban, míg az Állomáshoz közelebbi részen 32 bekötést kell elvégezzenek a csatornahálózat építői. Utána ott is következik a visszaaszfaltozás.
Fotó: Gergely Imre
A polgármester elmondása szerint
Jövő héten a Tűzoltó és a Pacsirta utcák közötti szakaszon történik meg az útjavítás. A Kossuth Lajos utca a városon áthaladó forgalom szempontjából is fontos útvonal, most a csíksomlyói búcsúba érkező autóbuszok és más járművek az Állomás utcán és a Testvériség úton át érhetnek el a városközpontba és onnan Csíkszereda irányába.
Fotó: Gergely Imre
A csatornahálózat építése miatt hamarosan újabb utcákat is kénytelenek lesznek elkerülni az autósok.

A gyergyószentmiklósi képviselő-testület városrendészeti bizottsága terepszemlét szervezett Gyilkostón az ottani problémák felleltározására, hogy azokra megoldásokat keressenek. A látogatás nem hozott érdemi eredményt.
Nem lehetett felkészülni a gyilkostói terepszemlére
A sajtótájékoztató második részében Csergő Tibor ismertette az álláspontját az urbanisztikai bizottság kezdeményezéséről a gyilkostói problémák helyszíni felmérésére, és arra, hogy miért is nem voltak ott a városháza illetékes munkatársai.
Elmondta, Kulcsár László bizottsági elnök meghívója pénteken délután érkezett e-mailben, akkor, amikor a városházán már senki nem dolgozott, így
Érdemben felkészülni lehetetlen volt – mutatott rá Csergő. Hozzátette, vele, a polgármesterrel senki nem egyeztetett a bizottsági kezdeményezésről, nem is volt meghívva a terepszemlére. A kezdeményezést egyébként jónak tartja, de elvárja, hogy bevonják a munkába.
Gyilkostón valóban nagyon sok a megoldásra váró probléma, a környezetvédelmi problémáktól az illegális építkezésekig” – tette hozzá.
Közölte ugyanakkor, hogy Kosután Attila városi főépítész a felmondási időszakát tölti, ezért is nehéz lenne most az elképzelt helyszíni ellenőrzéseket érdemben lefolytatni. A főépítészi feladatokat június közepétől a Hargita megyei tanács fogja átvenni.
– fogalmazott Csergő.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
1 hozzászólás