A szülő fáradt, dolga van, a gyereket pedig el kell valamivel foglalni. Míg régen ilyen esetben a televíziókészülék elé ültették le a kicsiket, addig ma már egy okoseszközt adnak a kezükbe. Igen ám, de a nem ellenőrzött tartalom akár traumaként is érheti a gyereket. Globális probléma, ami a fiatalokkal az interneten ma történik, a járványhelyzet pedig csak felerősítette a folyamatokat.
2022. január 07., 12:022022. január 07., 12:02
A Nézőpont meghívottja dr. Guld Ádám médiakutató, kommunikációs szakember, aki a különböző generációk kommunikációs- és médiahasználati szokásaival közel tíz éve foglalkozik.
Facebook, Instagram, TikTok, OnlyFans: a gyerekek ma ezzel kelnek, és ezzel fekszenek. „A legfrissebb kutatások kimutatták, hogy
– fogalmazott a kutató. Szerinte talán a szülőknek az felvilágosítása lehetne egy olyan nagyon fontos lépés, amit meg kellene tennünk annak érdekében, hogy a gyermekek egy biztonságosabb környezetben nevelkedjenek.
„Ne várjuk azt meg, hogy a gyereknek majd a barátja vagy az ismerőse mutassa meg az első olyan erotikus vagy szexuális tartalmat, ami adott esetben káros lehet a gyerekre. Ezt a témát is célszerű, ha a szülő vezeti be, és ő próbálja meg olyan irányba terelni a gyereket, hogy az lehetőség szerint az ő fejlődését ne akassza meg.
– vallja a szakember.
A Nézőpontban Guld Ádám kommunikációs szakemberrel a gyerekek és a világháló kapcsolatáról Székely Blanka beszélget. A műsor megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!