Szinte senkinek nem kell bemutatni, hiszen ő maga a magyar blueszene. Sokáig úgy tűnt, hogy a kosárlabdázásnak kötelezi el magát, végül papíron vegyésztechnikus, majd történelemtanár lett, de nagyon hamar szabad útra tért, csavargónak állt, és a zenének szentelte életét.
2022. március 18., 12:012022. március 18., 12:01
A Székelyhon TV vendége a Kossuth-díjas előadóművész, dalszerző, a legendás Hobo Blues Band alapítója és énekese, Földes László, művésznevén Hobo.
– szögezi le a Nézőpontban Hobo, felidézve a kezdeteket, reagálva arra is, hogy az apjához fűződő viharos kapcsolata ellenére sokan azt terjesztették, családi hátterének köszönheti a sikereit. Arra is válaszol,
„Az erdélyi közönség olyan szinten értékelte mindazt, amit csináltunk, hogy könny szakadt az ember szeméből” – mondja a Nézőpontban a művész, akinél többször egyetlen magyarországi előadó sem koncertezett, illetve lép fel napjainkban is Erdélyben.
Továbbá elmondja, előadóestjein miként hozza közös nevezőre József Attila, Pilinszky, Viszockij, Ginsberg, Jim Morrison, Bob Dylan életművét. „Én mindig azzal foglalkoztam, amit csinálok, nem azzal, ami vagyok. Nehéz ember vagyok, nem kötöttem olyan kompromisszumokat, amelyek jobban segítették volna a karrieremet” – tudjuk meg Hobótól, akárcsak azt, hogy mi a titka a közönség szeretetének, hogy
Az előadóművész, dalszerző legendával készült interjú megtekinthető a Székelyhon TV YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
Az elmúlt 24 órában 83 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 85 embernek nyújtottak segítséget -– tájékoztatott szombaton a Salvamont.
A román légierő egyik C-27J Spartan típusú repülőgépe szállítja Svájcból Párizsba a Crans-Montanában történt újévi tűzeset hat sérültjét.
Az új év első napjai meghozták a rég várt havazást Romániában, Székelyföld legnagyobb részét is hótakaró borította be szombat reggelre. A legjelentősebb hóréteg Gyergyó- és Marosszéken rakódott le.
A következő napokra érvényes, csapadékra, havazásra, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kedvezőtlen időjárás miatt megszakadt az áramszolgáltatás Szováta és Korond környékén szombat reggel. Több mint 7 ezer háztartás maradt villany nélkül.
szóljon hozzá!