Az erős szél miatt folyamatos hóátfúvás csökkenti a látótávolságot és nehezíti a közúti forgalmat a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza és Homoródfürdő között. A hargitafürdői eltérő közelében folyamatban van az árokba borult hóeltakarító kiemelése.
2018. december 15., 12:322018. december 15., 12:32
2018. december 15., 13:262018. december 15., 13:26
Fotó: Veres Nándor
Az erős szél miatt folyamatos hóátfúvás csökkenti a látótávolságot és nehezíti a közúti forgalmat a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza és Homoródfürdő között. A hargitafürdői eltérő közelében folyamatban van az árokba borult hóeltakarító kiemelése.
2018. december 15., 12:322018. december 15., 12:32
2018. december 15., 13:262018. december 15., 13:26
Fotó: Veres Nándor
Munkatársunk tájékoztatása szerint a szentegyházi termálfürdőtől egészen Homoródfürdőig nagyon óvatosan érdemes közlekedni, a porhavat folyamatosan úttestre kavaró erős szél miatt rendkívül lecsökkent a látótávolság. A helyenként felszerelt hófogók hatástalanok.
Noha a csúszásmentesítők beavatkozása folyamatos, nehezen tudnak megbirkózni a hómennyiséggel. Mint megtudtuk, Homoródfürdőtől Székelyudvarhelyig már jól járható az országút.
Fotó: Veres Nándor
A szombat reggel a hargitafürdői eltérő közelében az úttestről lecsúszott hóeltakarító teherautó kiemelése folyamatban van, emiatt kisebb-nagyobb torlódásra kell számítaniuk a járművezetőknek.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
szóljon hozzá!