
Fotó: Veres Nándor
Megtörtént a csíkszeredai alpolgármesteri tisztségek megszavazása a hétfő délelőtti, rendkívüli önkormányzati ülésen. A város ügyeit a napokban fogja felosztani egymás között a két alpolgármester, illetve a városmenedzser.
2020. november 02., 13:412020. november 02., 13:41
Mivel az önkormányzat múlt heti, alakuló ülésén Ábrahám Előd Lajos képviselő nem tudott jelen lenni, a tanácsülés az ő hivatalos eskütételével vette kezdetét. A következő három hónap (november, december, január) önkormányzati gyűléselnökének András Hunor Jenőt választotta a testület, az ő helyettese Bíró Albin képviselő lesz.
Ennél a napirendi pontnál az EMSZ is jelölte Tőke Ervin képviselőt erre a pozícióra.
Fotó: Veres Nándor
Az alpolgármesterek megválasztásánál a testület tagjai egyenként szavaztak, a leadott voksok érvényesítése után pedig előbbi kettő kapott a legtöbb szavazatot a jelen levő tizenhat képviselőtől. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere megjegyezte:
Ezzel Dósa Szilárd jogászt bízta Korodi, a napokban pedig meg fog történni a város ügyeinek felosztása az említett tisztségviselők között.
Fotó: Veres Nándor
Más napirendi pontokat érintve, miszerint hány szakbizottsággal működjön a testület, eldőlt, hogy a korábbi 6 tevékenységi terület az új mandátumban 5-re fog szűkülni. Ezek szerint
Fotó: Veres Nándor
A jogi, városrendezési, oktatás-művelődési, illetve az egészségügyi, szociális, ifjúsági és sport kérdésekkel foglalkozó bizottságok továbbra is korábbi gyakorlat szerint működnek majd. Korodi Attila szót emelt továbbá az önkormányzati tanácsülések online térben való lebonyolítását illetően annak érdekében, hogy az ülések távolmaradás vagy karanténkötelezettség esetén is teljes létszám mellett tudjanak folytatódni.
Fotó: Veres Nándor
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
2 hozzászólás