
Montázs: Székelyhon
George Simion és Nicușor Dan jutott be a romániai elnökválasztás második fordulójába a szavazatok hétfő reggel 7 órai, 99,99 százalékos feldolgozottsága szerint.
2025. május 05., 07:002025. május 05., 07:00
2025. május 05., 07:472025. május 05., 07:47
7.25 – Az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós időben közzétett adatai 100 százalékos feldolgozottságra váltottak hétfőn reggel 7 óra után 20 perccel. Ezek szerint
az első George Simion (AUR) – 3 862 404 szavazat, 40,96 százalék,
a második Nicușor Dan (független) – 1 979 711 szavazat, 20,99 százalék,
harmadik Crin Antonescu (PSD-PNL-RMDSZ) – 1 892 925 szavazat, 20,07 százalék.
Hétfő, 7 óra – A romániai elnökválasztás május 4-ei, első fordulóján leadott szavazatok hétfőn reggel 7 órai összesítése szerint George Simion jutott be elsőként a második fordulóba, másodikként pedig Nicușor Dan. A voksok 99,99 százalékos feldolgozottsága szerint
George Simion, az AUR jelöltje 3 857 260 szavazatot kapott, ami 40,93 százalékra elég,
Nicușor Dan független jelölt pedig 1 979 252 szavazatot kapott, ami 21 százalékot jelent.
Crin Antonescu, a koalíció (PSD-PNL-RMDSZ) jelöltje a harmadik lett: 1 892 805 szavazatot kapott, ami 20,09 százalékos támogatottságot jelentett az első fordulóban.
A további sorrend
Victor Ponta (független jelölt) – 1 230 034 szavazat (13,05 százalék)
Elena Lasconi (Mentsétek meg Romániát Szövetség) – 252 638 szavazat (2,68)
Lavinia Șandru (Szociálliberális Humanista Párt) – 60 672 szavazat (0,64)
Daniel Funeriu (független jelölt) – 49 595 szavazat (0,53)
Cristian Terheș (Román Nemzeti Konzervatív Párt) – 36 430 szavazat (0,39)
Sebastian Popescu (Új Románia Párt) – 25 992 szavazat (0,28)
John-Ion Banu Muscel (független jelölt) – 22 017 szavazat (0,23)
Silviu Predoiu (Nemzeti Akció Ligája Párt) – 17 182 szavazat (0,18).
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós időben közzétett adatai szerint, kevéssel vasárnap este tíz óra után már látható volt, hogy George Simion vezet, de a második helyen még Crin Antonescu volt, őt követte Victor Ponta, majd Nicușor Dan és Elena Lasconi. Ahogy haladtak a szavazatok megszámolásával, 34 százalékos feldolgozottságnál feljött a harmadik helyre Nicușor Dan, megelőzve Pontát.
A szavazatok 100 százalékos feldolgozottsága szerint május 18-án, a második fordulóban George Simion AUR-os és Nicușor Dan független jelölt fog harcolni a voksokért.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
Egy 35 éves, gyulafehérvári férfit őrizetbe vettek szerdán, miután a gyanú szerint szexuális kapcsolatot létesített egy 12 éves kislánnyal, akinek eltűnését augusztus 14-én jelentette be édesanyja.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön kiterjesztette az egy nappal korábban kiadott narancssárga jelzésű hőségriasztást, amely így nem 8, hanem 11 megyére érvényes a nap folyamán.
Szent István pontosan tudta, hogy országot alapítani nem egyetlen döntés, nem egyetlen csata, nem egyetlen törvény, országot építeni évek, évtizedek, évszázadok kitartó munkája – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
6 hozzászólás