Hirdetés
Hirdetés

Hivatalos: így fog kinézni a következő tanév szerkezete

A soron következő tanév más lesz, mint az eddig megszokottak •  Fotó: Veres Nándor

A soron következő tanév más lesz, mint az eddig megszokottak

Fotó: Veres Nándor

Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben a 2022-2023-as tanév szerkezetét leszögező miniszteri rendelet. A rendelet értelmében az új tanév 2022. szeptember 1-jén kezdődik és 2023. augusztus 31-éig tart, összesen 36 tanítási hetet foglal magába, és nem félévekre, hanem tanítási modulokra van osztva. A tanítás szeptember 5-én veszi kezdetét.

Székelyhon

2022. április 04., 17:082022. április 04., 17:08

2022. április 04., 18:232022. április 04., 18:23

A nappali tagozat 12. osztályos és az esti tagozat 13. osztályos diákjai 34 hetet járnak iskolába, számukra 2023. június 2-án fejeződik be a tanítás. A 8-ik osztályosoknak 35 tanítási hét van előirányozva, esetükben 2023. június 9-én jár le a tanítás.

A középiskolai műszaki szakosztályok diákjai, a szakiskolások és a posztlíceumi oktatásban részesülő diákok esetében a tanítás időtartama 37 hét, a tanév számukra 2023. június 23-án ér véget

– ismerteti az Agerpres.

Hirdetés

A rendelet értelmében a következőképpen épül fel a 2022-2023-as tanév struktúrája:

  • 2022. szeptember 5-e és 2022. október 21-e között tanítás;

  • 2022. október 22-e és október 30-a között vakáció;

  • 2022. október 31-e és december 22-e között tanítás;

  • 2022. december 23-a és 2023. január 8-a között vakáció;

  • tanítás 2023. január 9-e és 2023. február 3-a között, illetve január 9-e és február 10-e vagy február 17-e között, a megyei tanfelügyelőségek döntése szerint;

  • egy hetes vakáció a február 6-a és 26-a közötti időszakban, a megyei tanfelügyelőségek döntése szerint;

  • tanítás február 13-a vagy február 20-a vagy február 27-e (a megyei tanfelügyelőségek döntése szerint) és április 6-a között;

  • április 7-e és április 18-a között vakáció;

  • április 19-e (szerda) és június 16-a között tanítás;

  • 2023. június 17-e és 2023. szeptember 3-a között vakáció.

A rendelet kitér arra is, hogy október 5-én, az oktatás nemzetközi napján, illetve a törvényben, valamint a kollektív munkaszerződésben rögzített munkaszüneti napokon nem lesz tanítás.

Az Iskola másként hetet és a Zöld hetet 2023. február 27-e és június 16-a között szervezhetik meg az iskolák, de két különböző tanítási modulban.

A szakközépiskolai osztályok, a szakiskolások és posztlíceumi oktatás diákjai a két említett héten gyakorlati oktatásban részesülnek.

Különleges, megalapozott helyzetekben, a helyi időjárási viszonyoktól és az adott iskolától függően

a tanfelügyelőségek az oktatási minisztérium jóváhagyásával, az oktatási intézmények vezetőségének kérésére jóváhagyhatják az e rendelet által meghatározott tanév szerkezetének módosítását.

A tanév szerkezetének módosítására irányuló kérelmeket az adott iskolák szülői képviseleti tanácsával való konzultációt követően kell benyújtani.

A tanév szerkezetének módosítását azzal a feltétellel hagyja jóvá az oktatási minisztérium, hogy az iskolai tantervet teljes mértékben teljesítik az adott oktatási intézményben, és minden tanuló korlátozás nélkül részt vehet az országos vizsgákon.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 30., péntek

Nicușor Dan szerint két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket

Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.

Nicușor Dan szerint két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket
Hirdetés
2026. január 30., péntek

Meghirdették a Zöldövezet program újabb kiadását

A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.

Meghirdették a Zöldövezet program újabb kiadását
2026. január 30., péntek

Mennyi marad helyben? – két forgatókönyvet vázolt fel az államfő az adókat illetően

Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.

Mennyi marad helyben? – két forgatókönyvet vázolt fel az államfő az adókat illetően
2026. január 30., péntek

El kell indítani a Kalász negyedi temető bővítésének folyamatát

Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.

El kell indítani a Kalász negyedi temető bővítésének folyamatát
Hirdetés
2026. január 29., csütörtök

Kerékpárost gázoltak halálra Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely között

Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.

Kerékpárost gázoltak halálra Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely között
2026. január 29., csütörtök

Nem könnyű bevonzani a munkavállalókat a fizetett házimunkák hivatalos platformjára

Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.

Nem könnyű bevonzani a munkavállalókat a fizetett házimunkák hivatalos platformjára
2026. január 29., csütörtök

Petíció indult az elektromos cigaretták zárt helyekről való kitiltásáért

Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.

Petíció indult az elektromos cigaretták zárt helyekről való kitiltásáért
Hirdetés
2026. január 29., csütörtök

Kábítószert és alkoholt is fogyasztott a tragikus balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője

Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.

Kábítószert és alkoholt is fogyasztott a tragikus balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője
2026. január 29., csütörtök

AMR: nem az önkormányzatok döntöttek az adóemelésekről

A Romániai Megyei Jogú Városok Egyesülete (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára.

AMR: nem az önkormányzatok döntöttek az adóemelésekről
2026. január 29., csütörtök

„Ne terheljenek még jobban minket” – adóvisszatérítést sürgetnek a marosvásárhelyi gondozók

Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.

„Ne terheljenek még jobban minket” – adóvisszatérítést sürgetnek a marosvásárhelyi gondozók
Hirdetés