
Fotó: hittan.ro
Első alkalommal ad otthont Marosvásárhely a római katolikus hittanverseny országos szakaszának, amelyen 156 diák és kísérőtanáraik vesznek részt. Csütörtök délelőtt az írásbeli vizsgát tartották, délután közös városnézéssel és néptáncelőadással töltötték el az időt a diákok, a hivatalos díjkiosztót pedig pénteken tartják.
2022. április 21., 19:462022. április 21., 19:46
2017-ben szervezték meg első alkalommal külön a római katolikus országos tantárgyversenyt a kisebbségi diákok számára. Korábban ökumenikus tantárgyversenyeket szerveztek, amelyeken a protestáns és római katolikus diákok is részt vettek. Mivel azonban a tananyaguk nagyon különbözött, nehéz volt egységes tételt kidolgozni, így döntöttek a különválás mellett.
A házigazda szerepet a marosvásárhelyi Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnázium tölti be, amelynek igazgatója, Tamási Zsolt elmondta, hogy az ország több megyéjéből érkeztek a diákok, összesen 156-an. Ők azok, akik
Fotó: hittan.ro
Örvendetes ténynek nevezte, hogy oly sok diák érdeklődik a római katolikus hittan iránt, és készül ezekre a versenyekre. Emlékeztetett, hogy nemrég szintén Marosvásárhelyen szervezték meg a Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházmegye kreativitási versenyét és azon is sok, különböző korú diák vett részt. A hivatalos díjkiosztás a pénteki 11 órás szentmise részeként történik majd. Az igazgató azt is elmondta, hogy
A hittan.ro beszámolója szerint Székelyudvarhelyről öt diák vesz részt a marosvásárhelyi országos hittanolimpián: ketten a Tamási Áron Gimnáziumból, ketten az Orbán Balázs Általános Iskolából, egy pedig a felsőboldogfalvi Fülöp Áron Általános Iskoláből. A csapatot Nagy Hajnal székelyudvarhelyi hittantanár kísérte el.
Csíkszeredából 21 diák vesz részt a megmérettetésen. A diákok a gyimesközéploki Majláth Gusztáv Károly Általános Iskolát (2), a csíkszentdomokosi Márton Áron Általános Iskolát (2), a csíkszeredai Márton Áron Főgimnáziumot (3) és a szintén csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumot (14) képviselik. Kíséretükben utazott Kalamár Mária csíkszentdomokosi hittantanár-igazgatóhelyettes és Simó Gáspár, a Segítő Mária Gimnázium spirituálisa, mindketten felkészítő tanárok is egyben.
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
szóljon hozzá!