
Egyelőre csak tesztelésre érkezik az Urbino 12-es típusú jármű Marosvásárhelyre, de két éven belül már több tucat „zöld” autóbusza lehet a városnak
Fotó: Solarisbus
Marosvásárhelyre is megérkezik az a hidrogénmeghajtású tömegközlekedésre alkalmas autóbusz, amelyet a Solaris Bus & Coach vállalkozás összesen tizenkét hazai városban tesztel. Az autóbusz menetrendjéről még nincsenek részletek, de az már biztos, hogy novemberben érkezik meg a zöld energiaforráson alapuló, Urbino 12-es típusú jármű a Maros menti városba.
2021. október 19., 21:282021. október 19., 21:28
Két hónapon keresztül, összesen tizenkét romániai városban tesztelnek egy hidrogénmeghajtású Solaris-autóbuszt, amelyet a Solaris Bus & Coach vállalkozás bocsájt tesztelésre. A cég közlése szerint a zöld energiaforráson alapuló, Urbino 12-es típusú jármű sorrendben
Rigmányi Eszter, a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal sajtófelelősének közlése szerint jelenleg az autóbusz Kolozsváron van, és novemberben kerül Marosvásárhelyre, de még nincs információ a tervezett menetrendjéről.
– idézte az Agerpres hírügynökség a cég közleményét. Az autóbusz számára a Linde Gaz Románia biztosítja az üzemanyagot. Utóbbi vállalat igazgatója, a közleményben idézett Ciprian lslai emlékeztetett arra, hogy a hidrogénmeghajtású járművek forgalomba helyezését az Európai Unió is támogatja.
A Solaris Urbino 12-es modell 2019 júniusában került piacra. A jármű autonómiája 400 km, és az elektromos buszokhoz hasonlóan zajtalanul, környezetszennyezés nélkül közlekedik. A Solaris Bus & Coach vállalat több európai ország, köztük Németország, Hollandia, Olaszország, Svédország és Ausztria helyi tömegközlekedései számára biztosított már Urbino 12-es autóbuszokat – olvasható a tájékoztatásban.
Jelenleg a marosvásárhelyi tömegközlekedést 91 autóbusszal biztosítja a város fennhatósága alatt levő vállalat. Ezekből húsz 2016-os gyártmányú autóbusz,
Ezt oldaná meg az a három „zöld” projektnek számító autóbusz-beszerzési eljárás, amelyek jelenleg folyamatban vannak Maros megye központjában. Lehetőséget teremt arra, hogy
Az egyik 32 darab Solaris Urbino 12 electric elektromos autóbuszt, a másik 15 darab tíz méter hosszúságú autóbuszt, a harmadik projekt 38 darab hibrid autóbuszt foglal magába. Mindhárom projektnek 2023. december végéig le kell zárulnia.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
Csütörtökön újabb lottósorsolást tartanak, a Román Lottótársaság kiközölte a kategóriánként július 9-ére felhalmozott összegeket. A sorsolás este fél héttől kezdődik.
szóljon hozzá!