
Fotó: Gyergyószék közlekedés infó/Facebook
Egy fiatal nőt kórházba szállítottak, miután gépkocsijával hídfőnek ütközött és felborult Tekerőpataknál csütörtök délelőtt – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2023. augusztus 17., 14:052023. augusztus 17., 14:05
Egy 18 éves, gyimesfelsőloki nő az 578-as európai úton haladt Gyergyószentmiklós irányából Csíkszereda felé csütörtökön, amikor 10 óra 20 perc körül Tekerőpataknál elvesztette uralmát a gépjármű fölött, hídfőnek ütközött, majd felborult. A fiatal nőt sérülései miatt kórházba szállították. A vizsgálatok alapján kiderült, nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. A baleset pontos okát még vizsgálják.
A szakszervezeti szövetségek több ezer tagja tüntet csütörtökön a Cotroceni-palota előtt a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
szóljon hozzá!