
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Halálos kimenetelű közúti baleset történt csütörtök hajnalban a Maros megyei Disznajón, ahol egy személygépkocsi hídfőnek ütközött és felborult.
2022. augusztus 25., 10:452022. augusztus 25., 10:45
A hídfőnek ütköző autó az árokba borult. A Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya tájékoztatása szerint hárman utaztak a járműben: egy 55 és egy 41 éves férfi, valamint egy 31 éves nő. Az 55 éves férfi életveszélyes sérüléseket szenvedett, eszméletét vesztette. A helyszínen a mentősök egy órán át próbálták újraéleszteni, ám sikertelenül. A két, kevésbé súlyosan sérült személyt a helyszínen ellátták.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A mentés és a helyszínelés ideje alatt a forgalom félsávon haladt az érintett útszakaszon. A baleset okait vizsgálják.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
szóljon hozzá!