
Fotó: Bereczky Sándor
A Maros Megyei Tanács, a „Beton híd javítása a Fehér megye határa – Cintos közötti, DJ107G jelzésű megyei úton, 23+563 km, Maros megye” című projekt tulajdonosaként értesíti az érintett nyilvánosságot, hogy a Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség a projekt környezeti hatásait elemezve azt a döntést hozta, hogy nem szükséges környezeti hatástanulmány készítése a Maros megyében, a DJ107G megyei úton, Cintos község területén, 23+563 km, található hidat érintő beruházás megvalósításához.
2024. augusztus 07., 09:002024. augusztus 07., 09:00
2024. augusztus 08., 18:212024. augusztus 08., 18:21
A döntés tervezete, valamint az ezt megalapozó érvek megtekinthetők a Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség székhelyén, Marosvásárhely, Hídfő utca 10 sz. alatt, hétfőn 9-15 óra között, keddtől péntekig 9-12 óra között, valamint a következő internetes oldalon: apmms.anpm.ro.
Az érintettek a besorolási döntés tervezetével kapcsolatos hozzászólásaikat/megjegyzéseiket a Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökséghez kell elküldjék az intézmény honlapján megjelent hirdetéstől számított 10 napon belül.
(X – fizetett hirdetés)
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
szóljon hozzá!