
Fotó: Barabás Ákos
Csütörtök este még főként borús időjárás lesz jellemző Székelyföld-szerte, helyenként akár havazhat is, holnaptól viszont már előbukkanhat a nap, de ennek meg is lesz a fagyos ára.
2024. december 12., 20:302024. december 12., 20:30
Az elmúlt éjszakákhoz képest jócskán visszahűl a levegő hőmérséklete az előttünk álló két-három éjszaka, cserében viszont napközben némi fényességet kaphatunk, ugyanis helyenként előbújik a nap.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat háromnapos előrejelzése szerint péntekre virradóan mínusz 7 Celsius-fokig hűl le Erdélyben, szombatra virradóan pedig még ennél is jobban,
Napközben 3–4 foknál nem igen fog jobban felmelegedni, és vasárnapra virradóan már valamelyest enyhül a fagy, mínusz 9 foknál nem jósolnak lennébb.
Jövő héten aztán napi szinten várható ugrás, illetve csökkenés a csúcshőmérsékletet illetően, ami nagyjából 2 és 5 Celsius-fok között fog váltakozni – közölte korábban a kéthetes előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat, amely még a hét elején is a december 14. körüli hajnalokat nevezte meg a leghidegebbeknek, majd aztán fokozatosan mínusz 4 és mínusz 2 fokra mérséklődnek az éjszakák.

Közzétette kéthetes időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat a december 9. és 22. közötti időszakra vonatkozóan. Lesz egy-két kiugrás, és csapadékban is lesz részünk.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
szóljon hozzá!