
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az áprilisban megszokottnál hűvösebb időre és csapadékra is számíthatunk a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) április 5-e és 18-a közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2021. április 05., 17:002021. április 05., 17:00
Erdélyben ezen a héten hidegebb lesz, mint ilyenkor általában, szerdától péntekig nappal mindössze 4-7 Celsius-fokos csúcshőmérsékletre kell számítani, éjszaka pedig mínusz 5, mínusz 3 fokig hűl a levegő. Ezt követően valamelyest felmelegszik az idő, 10-e és 12-e között a nappali maximumok 12-14 fok körül alakulnak, éjszaka fagypont körüli értékek várhatók. A jövő hét folyamán is marad a hűvös idő, 11-13 fokos átlagos nappali csúcsértékekkel és 1-3 fok körüli minimumokkal. Április 6-án és 7-én, valamint 13-án és 14-én kiterjedt területeken lehet csapadékra számítani, a többi napon elszórtan várható gyenge csapadék.
A hegyekben is fokozatosan lehűl az idő, szerdától mínusz 5 és mínusz 2 fok körüli nappali csúcsértékek várhatók, éjszaka mínusz 10, mínusz 8 fokig csökken a hőmérséklet. Április 10-étől valamelyest felmelegszik az idő, de így is hűvösebb lesz, mint ilyenkor általában, 2-5 fokos átlagos nappali csúcsértékekkel és mínusz 4, mínusz 2 fok körüli minimumokkal. Kevés csapadék várható, jobbára hó formájában, főleg április 6-a és 9-e között, majd 12-e után – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
Az esti órákban, magasabb árakon importált elektromos energia közvetetten befolyásolni fogja az árakat az ősszel, de nem olyan mértékben, hogy jelentős áremelkedést okozzon – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
szóljon hozzá!