
Fotó: Haáz Vince
A hivatásos életmentők áthelyezése miatt keddtől rövidített, hétköznapi program szerint működik a marosvásárhelyi városi uszoda. Az építtetőjéről, Mircea Birău mérnökről elnevezett létesítmény a tervek szerint július közepéig tart nyitva. Közben már ki lehet látogatni a Víkendtelepre, egyelőre ingyen, mivel a medencék vize még nem elég meleg, így nem kérnek pénzt az ott tartózkodásra.
2022. június 06., 22:002022. június 06., 22:00
2022. június 07., 09:572022. június 07., 09:57
Rendhagyó módon az elkövetkező időszakban csak hétköznap, keddtől péntekig lesz nyitva a marosvásárhelyi városi uszoda. Mint a létesítmény igazgatója, Harai István a Székelyhonnak elmondta, részben a hétvégi látogatok számának jelentős csökkenése miatt hozták meg ezt a döntést. Mint kifejtette,
Már volt olyan hétvége, amikor egy időben csak két vendég volt a medencékben, és ezt így fenntartani nem észszerű. Ráadásul mivel a napokban megnyitják a marosvásárhelyi Víkendtelepet, az uszodában dolgozó, életmentő oklevéllel rendelkező személyzet egy részét át kell majd helyezniük oda. Ami a nyári uszodai programot illeti, megtudtuk, hogy
Még nem elég meleg a medencék vize. Egyelőre inkább napozni, sportolni érdemes a Víkendtelepre menni
Fotó: Haáz Vince
Noha korábban arról számoltunk be, hogy a marosvásárhelyi Víkendtelepre már a pünkösdi hétvégén belépőjegyet kell váltani, ez nem így történt, mert a medencék vize nem melegedett fel. Mint Mátyási Levente igazgatótól megtudtuk, a kismedence vize nem érte el a 20 Celsius-fokot, és a többi medencék vize is csak megközelíti ezt a hőmérsékletet. Ami azt jelenti, hogy
Fotó: Haáz Vince
Így egyelőre nem kell belépőjegyet fizetni. Még az előttünk álló hétvégén is ingyenes lesz a belépés,
Mivel idén megdrágultak a belépőjegyek, azoknak a marosvásárhelyi családoknak, akik gyakran szoktak napozni, fürdeni kijárni a Víkendtelepre, érdemes bérletet váltaniuk, amelynek ára az egész idényre 400 lej. Akik marosvásárhelyi nagycsaládos kártyával rendelkeznek, azok féláron léphetnek be. Az egyszeri belépőjegy felnőtteknek 20 lejt (tavaly 7 lej volt), 14 évnél kisebb gyermekeknek és nyugdíjasoknak 10 lejt (az eddigi 4 lej helyett).
Jó tudni, hogy ha elkezdődik a standszezon, akkor 7–21 óra között kell majd jegyet váltani a szabadidőközpontban (előző években 19 órától ingyenes volt a belépés).
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!