
Fotó: Székelyhon
Május 9–12. között rendezik meg a kilencedik csíkszeredai könyvvásárt, amelynek ezúttal is az Erőss Zsolt Aréna ad otthont. A programok között könyvbemutatók, előadások és slam poetry is szerepel, továbbá a Hide The Pain Harold mémként világhírűvé vált Arató Andrással is találkozhatnak az érdeklődők.
2024. április 29., 12:422024. április 29., 12:42
2024. április 29., 12:582024. április 29., 12:58
Készülnek a kilencedik csíkszeredai könyvvásárra, a szervezők hétfőn ismertették a programot. A rendezvénysorozat május 9–12. között zajlik három különböző helyszínen:
A könyvvásár során harminc standot állítanak fel ötvenöt kiadó könyveit bocsátva közszemlére.
– hangsúlyozták a szervezők, és erre alapozva már a legkisebb korosztálytól várják az érdeklődőket.
Fotó: Péter Beáta
Hajdú Áron, a könyvvásár egyik szervezője feltette a kérdést, hogy mi is a könyvvásár, és egyben meg is válaszolta:
Fontosnak tartják a gyermekek bevonását is a programokba, így – partnerségben a Kájoni János Megyei Könyvtárral – a Szöcskedombon több, kicsiknek szóló programot is szerveznek.
Hajdu kihangsúlyozta, hogy a csíkszeredai könyvvásár befogadó és nyitott, esélyt adnak a pályakezdőknek is, továbbá
Idén kiemelt figyelmet kap a fordítás, a szervezők büszkék arra, hogy megannyi külföldi műveket tud a magyar közönség anyanyelvén olvasni.
A csíkszeredai könyvvásár azonban nem egyedülálló programsorozat májusban, hiszen a város vezetősége ezzel nyitná az kulturális programoknak szentelt hónapot: ezzel párhuzamosan és ezt követően Unscene- és Cloud Youth-fesztivál is lesz.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
szóljon hozzá!