
Fotó: Kristó Gothárd Hunor
Modern, integrált közösségi központot avattak kedden a sepsiszentgyörgyi Csíki negyedben, az Otthon sétány 34-es tömbház földszintjén. Az eseményen jelen volt Tóth-Birtan Csaba, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere, aki Szép-Márk Lindával, a szociális támogatási igazgatóság vezetőjével és Hubbes Kingával, a Gyulafehérvári Caritas Kovászna megyei fiókszervezetének régiós koordinátorával beszélt az intézmény jelentőségéről.
2023. február 28., 19:412023. február 28., 19:41
Mint elhangzott, a Csíki Negyedi Közösségi Központ működését a Sepsiszentgyörgyi Szociális Támogatási Igazgatóságon keresztül az önkormányzat fogja finanszírozni, a szolgáltatásokat és a különböző programokat a Gyulafehérvári Caritas sepsiszentgyörgyi munkatársai szervezik meg.
A foglalkozásokat és közösségi programokat a Sepsi Helyi Akciócsoport (Sepsi GAL) által lehívott európai uniós alapokból finanszírozzák. Ez az első megvalósítása annak a támogatási rendszernek, amelyhez a Sepsi GAL révén jutottak hozzá és amelynek szintén partnere Sepsiszentgyörgy önkormányzata, civil szervezetek, valamint a vállalkozói szféra is.
„Az önkormányzat szempontjából elmondhatjuk, hogy ez a Csíki negyedben megvalósuló beruházások egyike. Amikor Sepsiszentgyörgyre költöztem, nekem azt mondták, hogy a Csíki negyed valamikor a város egyik legszebb negyede volt, amelyet a Sing Sing néven ismert tömbház szociális otthonná való átalakítása után sokan hátrányos helyzetű övezetnek tekintenek. Mi ezt nem így gondoljuk,
Az viszont tény, hogy a hivatalos adatok alapján több rászoruló család él itt mint a város többi negyedeiben, éppen ezért vontuk bele a Csíki negyedet is a fejlesztési stratégiánkba. Ez
– sorolta az alpolgármester.
A szociális támogatási igazgatóság vezetője, Szép-Márk Linda elmondta, hogy a Caritas szakemberei naponta jelen lesznek a közösségi központban és különböző szociális szolgáltatásokat nyújtanak a gyermekeknek és a családoknak, ehhez intézményük kiegészítő és feltérképező szolgáltatásként fog csatlakozni. Ugyanakkor
Jövőbeni céljaik között szerepel egy közösségi egészségügyi-szolgáltatás elindítása is, amelyet azonos területen működő intézményekkel közösen valósítanának meg.
A Gyulafehérvári Caritas regionális koordinátora, Hubbes Kinga kifejtette, hogy a közösségi központ létrejötte egy sikeres együttműködés eredménye. „Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalával és a szociális támogatási igazgatósággal való együttműködésünk nem most kezdődött, ez hosszabb időre nyúlik vissza.
– emelte ki Hubbes Kinga.
A Gyulafehérvári Caritas Kovászna megyei fiókszervezete több szolgáltatást nyújt majd az újonnan létrejött közösségi központban, többek között gyermektámogatási tanácsadást.
– fejtette ki Hubbes Kinga.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!