
Fotó: Kristó Gothárd Hunor
Modern, integrált közösségi központot avattak kedden a sepsiszentgyörgyi Csíki negyedben, az Otthon sétány 34-es tömbház földszintjén. Az eseményen jelen volt Tóth-Birtan Csaba, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere, aki Szép-Márk Lindával, a szociális támogatási igazgatóság vezetőjével és Hubbes Kingával, a Gyulafehérvári Caritas Kovászna megyei fiókszervezetének régiós koordinátorával beszélt az intézmény jelentőségéről.
2023. február 28., 19:412023. február 28., 19:41
Mint elhangzott, a Csíki Negyedi Közösségi Központ működését a Sepsiszentgyörgyi Szociális Támogatási Igazgatóságon keresztül az önkormányzat fogja finanszírozni, a szolgáltatásokat és a különböző programokat a Gyulafehérvári Caritas sepsiszentgyörgyi munkatársai szervezik meg.
A foglalkozásokat és közösségi programokat a Sepsi Helyi Akciócsoport (Sepsi GAL) által lehívott európai uniós alapokból finanszírozzák. Ez az első megvalósítása annak a támogatási rendszernek, amelyhez a Sepsi GAL révén jutottak hozzá és amelynek szintén partnere Sepsiszentgyörgy önkormányzata, civil szervezetek, valamint a vállalkozói szféra is.
„Az önkormányzat szempontjából elmondhatjuk, hogy ez a Csíki negyedben megvalósuló beruházások egyike. Amikor Sepsiszentgyörgyre költöztem, nekem azt mondták, hogy a Csíki negyed valamikor a város egyik legszebb negyede volt, amelyet a Sing Sing néven ismert tömbház szociális otthonná való átalakítása után sokan hátrányos helyzetű övezetnek tekintenek. Mi ezt nem így gondoljuk,
Az viszont tény, hogy a hivatalos adatok alapján több rászoruló család él itt mint a város többi negyedeiben, éppen ezért vontuk bele a Csíki negyedet is a fejlesztési stratégiánkba. Ez
– sorolta az alpolgármester.
A szociális támogatási igazgatóság vezetője, Szép-Márk Linda elmondta, hogy a Caritas szakemberei naponta jelen lesznek a közösségi központban és különböző szociális szolgáltatásokat nyújtanak a gyermekeknek és a családoknak, ehhez intézményük kiegészítő és feltérképező szolgáltatásként fog csatlakozni. Ugyanakkor
Jövőbeni céljaik között szerepel egy közösségi egészségügyi-szolgáltatás elindítása is, amelyet azonos területen működő intézményekkel közösen valósítanának meg.
A Gyulafehérvári Caritas regionális koordinátora, Hubbes Kinga kifejtette, hogy a közösségi központ létrejötte egy sikeres együttműködés eredménye. „Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalával és a szociális támogatási igazgatósággal való együttműködésünk nem most kezdődött, ez hosszabb időre nyúlik vissza.
– emelte ki Hubbes Kinga.
A Gyulafehérvári Caritas Kovászna megyei fiókszervezete több szolgáltatást nyújt majd az újonnan létrejött közösségi központban, többek között gyermektámogatási tanácsadást.
– fejtette ki Hubbes Kinga.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!