
Kommunikációs és idegen nyelvi gyorstalpalón vesznek részt a vendéglátásban dolgozók. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Hétfőn kezdődik a Vendéglátós Iskola a székelyudvarhelyi Hargita Business Centernél: az ingyenes képzés nem is jöhetett volna jobbkor, hisz a járványhelyzet okozta újabb szigorítások idején hasznosan tölthetik idejüket azok a vendéglátásban dolgozó munkavállalók, akik most nem tudnak dolgozni.
2020. október 25., 20:202020. október 25., 20:20
A koronavírus-járvány megfékezésére október 19-én bevezetett újabb szigorítások miatt ismét a partvonalra szorult vendéglátósoknak és a szakmában dolgozóknak kínál lehetőséget a székelyudvarhelyi inkubátorház:
Pontosan ezt a hiány pótolja a Vendéglátós Iskola névre keresztelt képzéssorozat, amelynek célja az udvarhelyi vendéglátásban dolgozók (felszolgálók, pincérek, pultosok, étteremvezetők) tudásanyagának bővítése.
Az október 26-án rajtoló programban elsősorban kommunikációs és idegen nyelvi képzésen vesznek részt az érdeklődők. „Hogy miért kommunikáció és miért idegen nyelv?
– magyarázzák a szervezők. Ebben segít majd a részvevőknek Szabó Attila, aki a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ kommunikációs osztályvezetője. Ugyanígy kiemelten fontos (lenne), hogy a kiszolgálás több nyelven folyjon, ezért Márton Mária tolmács és idegennyelv-tanár hasznos és udvarias kifejezésekkel, struktúrákkal gazdagítja a részvevők román és angol nyelvtudását. A képzésre egyelőre 15 főt tudnak fogadni, ezért a jelentkezőkből a regisztráció után választották ki a részvevőket a szervezők. Mint megtudtuk, a szelekciónál csupán egy szempontot tartottak fontosnak:
Honlapom a holnapom – volt érdeklődés
Ötvenegy udvarhelyszéki vállalkozás és/vagy szolgáltató kap ingyen saját honlapot a HBC, a székelyudvarhelyi Regionális IT Fejlesztési Projekt keretében működő U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösség és Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala által meghirdetett Honlapom a holnapom nevű programban. A kezdeményezést a tavasszal indították, amikor kiderült: a megváltozott piaci elvárásoknak sok (a helybéli vállalkozók mintegy fele) azért sem tud eleget tenni, mert nincsen saját honlapjuk. A programra pályázók 2500 lej értékű csomagot nyertek el.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
szóljon hozzá!