
A gazdanapon mindig megtelik terméssel a szekér. Archív
A gyergyóalfalvi gazdák mindenképpen ragaszkodnak ahhoz, hogy megtarthassák saját, hagyományos őszi ünnepüket. Így idén egy év szünet után ismét sor kerül erre, ha a korábbiakhoz képest visszafogottabb módon is.
2021. szeptember 30., 15:572021. szeptember 30., 15:57
A gyergyói térségben az alfalvi gazdanapok rendelkezik a legrégebbi múlttal az ilyen jellegű rendezvények közül, erre most immár 23. alkalommal kerül erre sor.
A fő eseménysor szombaton zajlik, de már pénteken elindul a felvezetése:
A Réteskertben szombat délelőtt 10-kor indul el a az esemény (amelynek a programja megtalálható a község Facebook-oldalán), amelyet ezúttal a helybélieknek szerveznek, és nem a szélesebb közönségnek. Amint Gáll Szabolcs polgármester érdeklődésünkre válaszolva elmondta, járvány miatt sem tavaly, sem idén nem szerveztek falunapokat, a múlt évben a gazdanap is elmaradt, és már nagyon hiányolták az emberek a közösségi megmozdulásokat. A gazdák mindenképpen szerették volna, ha idén már megrendezhetik az ünnepüket. Mint megtudtuk,
Várhatóan izgalmas lesz a Székelyföldi Rönkhúzó Bajnokság helyi fordulója is.
A népzene, néptánc kedvelőit 11 órára várják, amikor a lenvirágok néptánccsoport lép fel, a napot pedig a Gazdanapi Táncház zárja a Petőfi Sándor Művelődési Házban, ahol népviselet bemutatóra és a csíkszentdomokosi Búzavirág Néptánccsoport „Katonabúcsúztató” című előadására is várják a közönséget.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
1 hozzászólás