
A Villanytelep utcai teherforgalomra sok a panasz. Kifogásolt zsúfoltság
Fotó: Gecse Noémi
Nem javult a helyzet a csíkszeredai Villanytelep utcában, ami az áthaladó teherforgalom okozta kellemetlenségeket illeti – panaszolták többször is az ottlakók, akik azt kifogásolják, hogy a tiltás ellenére mindkét irányból közlekednek a nehézgépjárművek.
2017. május 09., 09:332017. május 09., 09:33
A lakók szerint sok autóvezető nem veszi komolyan azt a súlykorlátozást jelző táblát, amelyet az utca Brassói út felőli végénél helyeztek ki, és amely
Ez az útszakasz ugyanis egyszerűbb és gyorsabb eljutást jelent a Hargita utcába, majd a vasúti felüljáró hídon át a város nyugati kijárata felé. A szabályokat betartva viszont a Brassói úton kell tovább haladni a híd alatt, majd a Villanytelep utca új szakaszán visszafordulva lehet eljutni a Hargita utcai körforgalomhoz és tovább a hídra.
Mivel sok esetben a teherautók, kamionok mindkét irányból közlekednek, az utca zsúfolt és zajos a nagy forgalom miatt. A lakók elégedetlenek, van, aki már hibának tartja a korábbi, egyirányú forgalom helyett a kétirányú közlekedés bevezetését is.
Kérdésünkre Szőke Domokos csíkszeredai alpolgármester azt mondta,
és remélik, lesz eredménye. Ezzel párhuzamosan pedig készülnek a vasúti felüljáró hídtól induló és a vasúti sínek mellett, a Rét utcáig vezető elkerülő út építésére is, amely várhatóan jelentősen csökkenti a vasúti felüljáró hídon és az odavezető utcákban a teherforgalmat.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!