
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Hetvennyolc koronavírussal fertőzött személy került be az utóbbi 24 órában a Maros Megyei Egészségügyi Igazgatóság nyilvántartásába.
2021. február 19., 15:442021. február 19., 15:44
A prefektúra pénteki tájékoztatása szerint a járvány kezdete óta a fertőzöttek száma Maros megyében elérte a 17 611-et. Pénteken 196 igazoltan fertőzött személyt kezeltek kórházban, míg 57 személy a koronavírus-fertőzésre utaló tünetekkel orvosi felügyelet alatt várta a teszteredményt.
Otthonában 51 személy gyógyul, otthoni elkülönítésben pedig 1407-en tartózkodnak. Eddig 16 387-en meggyógyultak, a járvány kezdete óta pedig 589 koronavírus-fertőzött személy hunyt el Maros megyében.
Ilie Bolojan kormányfő kedden kijelentette, hogy a helyi közigazgatás hatékonyabbá tételére irányuló intézkedések hiányában csökkenteni kellene a községek számát.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
A Solidaritatea Sanitară szövetség általános sztrájk kirobbantását tervezi az egészségügyben a kormány gazdasági és szociális politikája miatt.
Több mint 13 ezer lejre büntették meg azt a Vâlcea megyei férfit, aki arra kényszerítette a lovát, hogy nagyon nagy súlyokat húzzon. A rendőrök hivatalból jártak el, miután a férfi feltöltötte a videót a netre.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a községi és városi önkormányzati alkalmazottak érdekvédelmi tömörülése azokban a polgármesteri hivatalokban, ahol van képviselete a szakszervezetnek. A tiltakozás ideje alatt szünetel az ügyfélfogadás.
Románia az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalta, hogy ez év végétől a piaci érték alapján fogja kiszámolni az ingatlanadót. Mire számítsunk?
A tanárok heti 20 órás kötelező óraszáma európai viszonylatban a legalacsonyabbak között van – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök hétfő este a Digi24 televíziónak adott interjúban.
A decemberi, Madarasi Hargitán tartott jótékonysági Alprès Ski rendezvény után jövő szombaton, február 21-én a varsági sípályán tartanak hasonló bulit, amivel ismét jó ügyet támogat a szervező Charity Beats.
Fagyosan indult a kedd reggel az ország legnagyobb részében, különösen Moldvában és Székelyföldön. Csíkszerda ezúttal sem hazudtolta meg magát, a hargitai megyeszékhelyen mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet.
szóljon hozzá!