
Fotó: Suciu Cristian
A Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ a tervek szerint 2020-ban mutatott volna be egy nagyszabású kiállítást a gödöllői kastélyban, de a járványhelyzet miatt ez a tárlat elmaradt. Április 8-tól azonban négy hónapig hetven, a gyergyószárhegyi alkotótáborokban készült tájfestmény lesz látható Gödöllőn.
2022. március 30., 12:522022. március 30., 12:52
A járvány miatt az utolsó méterekben mondták le a gödöllői királyi kastélyba tervezett kiállítást, de ez a tárlat április 8-tól látható lesz,
„Ha belegondolunk a szárhegyi alkotótábor történetébe, ami közel ötvenéves, akkor lehet érezni a jelentőségét és a súlyát, hiszen ezidő alatt többszáz művész fordult meg Gyergyószárhegyen és több mint 2400 alkotás született, ami a gyűjteményünket képezi.
– emelte ki Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ igazgatója.
Az Egy újratöltött szellemiség című kiállítást a gödöllői kastély barokk színházában nyitja meg április 8-án 15 órakor Feledy Balázs művészeti író, és Ferencz Zoltán képzőművész, a tárlat kurátora mutatja be. Ezt követően a jelenlevők a HalVirág Bábszínház és gyergyói zenészek produkcióját, a Szent Anna-tó legendája árnyékszínházi előadást is megtekinthetik.
„Hetven képet válogattam ki erre a kiállításra. Azt tartottam elsőrendű szempontnak, hogy azokat a festményeket válasszam, amelyeket a természet ihlette, mert a táboralapítók mestereinek kapcsolatuk volt Nagybányával, és hoztak magukkal egy darabot a nagy elődök szellemiségéből.
– avatott be a részletekbe Ferencz Zoltán, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ művészeti tanácsadója.
A nagyszabású kiállítás július 17-ig lesz megtekinthető a gödöllői kastélyban.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!