
Egyelőre csak így lehet megnézni a szászrégeni kórházat
Fotó: Haáz Vince
Új kórházat építenének Szászrégenben, hogy egy helyszínen legyen minden klinika, és jól felszerelt rendelőkben, kórtermekben tudják fogadni a betegeket. A terv három évig készült, az önkormányzatnak 70 millió euróra lesz szüksége a kivitelezéshez.
2024. december 13., 15:112024. december 13., 15:11
A szászrégeni Dr. Eugen Nicoara Városi Kórház jelenleg 5 helyszínen, 26 épületben működik és szolgálja ki a város, valamint a környező nagyközségek lakosságát. Az épületek nagy részét az 1930-as években építették, és bár hosszú évekig megfelelőek voltak, jelenleg már nem lehet úgy átalakítani azokat, hogy megfeleljenek a korszerű egészségügyi elvárásoknak.
Elkészült a kórház terve
Fotó: Márk Endre közösségi oldala
Márk Endre, Szászrégen polgármestere közösségi oldalán jelentette be: „Három éve dolgozunk egy új kórház tervein és a kapcsolódó dokumentáció elkészítésén.
A 70 millió eurós projekt finanszírozási kérelmét napokon belül letesszük az egészségügyi minisztériumhoz.”
A tervekkel kapcsolatban megtudtuk, hogy egy öt, egymás melletti épületből álló, föld alatti parkolóval rendelkező kórházat szeretnének építeni, amely környezetkímélő anyagokból készülne és amelyben a legmodernebb fűtési, hűtési technológiát alkalmaznák. Ha az új épület elkészül, akkor oda költözitetik a kórház összes szakosztályát, kivéve a fertőző klinikát. A beruházás a jelenlegi kórház udvarán valósulna meg.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
szóljon hozzá!