
Fotó: Fenyő Szövetség
A kezdeményezők várakozásánál is jobban sikerült a gyergyószentmiklósi Lábbusz indulása. Minden útvonalon csatlakoztak gyerekek, és jó hangulatban gyalogoltak el az iskolákba.
2023. október 02., 11:272023. október 02., 11:27
2023. október 02., 11:282023. október 02., 11:28
Legalább 30-35 autóval csökkent a gyergyószentmiklósi reggeli csúcsforgalom, annak köszönhetően, hogy elindultak az első „lábbuszok”, és ennyi gyerek autózás helyett gyalog tette meg a 15-20 perces sétát otthonról az iskolába.
– mondta el a kezdeményező Fenyő Szövetség vezetője Musulin Péter.
Fotó: Fenyő Szövetség
A Fenyves Járatnak keresztelt mozgalomnak köszönhetően legtöbb gyereket a Virág negyedből kísérték az önkéntesek a Kós Károly iskolába, de mindenhol voltak „felszállók”, például
A szülők nagyon örültek a lehetőségnek, számukra komoly segítség, hogy nem kell reggelente elkísérjék, vagy autóval elvigyék az iskolába a csemetéjüket. A kicsik időben ott voltak a megállóknál, és vidám hangulatban tették meg az útjukat.
– mutatott rá Musulin. Senkitől nem várják el, hogy minden nap vállalja a feladatot, akár hetente vagy kéthetente is be lehet kapcsolódni ebbe.
Fotó: Fenyő Szövetség
Az előzetesen kijelölt indulási időpontokat, útvonalakat két hétig tartják, és a tapasztalatok, igények szerint módosítják majd ezeket, ha szükséges. Ezek az időpontok, és megállóhelyek, megtekinthetők a Fenyő Szövetség Facebook-oldalán. Természetesen várják az újabb „lábbusz-utasokat” is.
A gyerekeket egy kis pontgyűjtő füzettel is ösztönzik a lábbuszozásra. A 0-4 osztályos (vagy akár nagyobb) gyerekek ebbe naponta egy matricát kapnak, és bizonyos számú pont összegyűjtése után ezeket ajándékokra válthatják be a kezdeményezés támogatóinak jóvoltából.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.
A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.
A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.
szóljon hozzá!