
Fotó: Farkas Tamás
Három – egybeépített – ház porig égett, egy negyedik épület tetőzete pedig részben megsemmisült szombat délután Büdösfürdőn. A tűzoltóknak köszönhető, hogy megmenekült a lángoktól a szomszédos paplak és a néhány méterre lévő templom. Egy tűzoltó munka közben megsérült.
2017. május 20., 16:512017. május 20., 16:51
2017. május 21., 09:322017. május 21., 09:32
Két hivatásos és három önkéntes tűzoltó-alakulat több órán át küzdött a gyorsan elharapózó lángok megfékezésével a büdösfürdői fatemplomtól mindössze néhány méterre kigyulladt házaknál.
• Videó: Farkas Tamás
A 123D jelzésű, félig felújított, félig pedig helyreállítás alatt lévő megyei úton egymást követték a tűzoltó-alakulatok bevetési autói: a folyamatos ellátás biztosításáért a néhány kilométerre lévő Medveferesztőnél, a patakból szivattyúzták a vizet, hogy a helyszínre visszatérve útját állják a lángoknak.
A sürgősségi hívószámra fél egykor futott be a riasztás, a csíkszeredai hivatásos és a csíkszentkirályi önkéntes tűzoltók két-két járművel vonultak Büdösfürdőre. Azonnal csatlakoztak a csíkszentimrei, majd hamarosan a csíkszentsimoni önkéntesek is.
Fotó: Kencse Előd
Kiérkezésükkor azonban már lángokban állt az épületegyüttes, így a tűz visszaszorítása mellett azonnal a környező ingatlanok megóvásának láttak neki. A helyszínen megtudtuk, az egyik érintett hétvégéi házban éppen kávéztak az ott lévők, amikor észlelték a tüzet.
A hatalmas forróság, a szél, a magasra csapó lángok, valamint a begyulladt fenyőfák miatt a közeli paplak, illetve a fatemplom is veszélyben volt. Előbbi szellőztetőrostélyai megolvadtak, a fém tetőzet pedig meggörbült. A templomban nem keletkezett kár.
Fotó: Farkas Tamás
Nem menekült meg a parazsaktól viszont a paplak melletti hétvégi ház: annak tetőzete és tornáca semmisült meg mintegy harminc négyzetméternyi felületen.
Időközben az áramszolgáltató szakemberei is a helyszínre érkeztek, hogy áramtalanítsák a vezetékeket. Több oszlopról is „leolvadtak” a kábelek.
A tűzoltók órákon át tartó küzdelmének köszönhetően végül sikerült a lángokat elfojtani, és a házakban talált gázpalackokat időben eltávolítani. Egy csíkszeredai tűzoltó azonban megsérült: oltás közben egy elszenesedett gerenda zuhant a hátára. Társai elsősegélyben részesítették, riasztva a rohammentő-szolgálatot. A sérültet kórházba szállították.

A tűzoltók órákon át tartó küzdelme eredményeként sikerült a lángokat elfojtani a szombat délután Büdösfürdőn keletkezett tűzben. Nekik köszönhető, hogy megmenekült a lángoktól a szomszédos paplak és a néhány méterre lévő templom.
Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője a Székelyhonnak elmondta, az első ház 150, a második 50, míg a harmadik szintén 150 négyzetméternyi felülete égett porig. A tűz keletkezésének okáról későbbre ígért tájékoztatást.
A megyei tűzoltóság szombat késő esti közleménye szerint a megsérült tűzoltót a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállítása után kivizsgálták, beutalására nem volt szükség. A tűz keletkezésének valószínűsíthető oka egy meghibásodott villanyvezeték miatt keletkezett rövidzárlat – tájékoztat a közlemény.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Tanulságos képsorokat osztottak meg az Info Trafic Románia Facebook-oldalon. Mindkét baki elkerülhető lett volna, na de majd ha tanulunk az esetből, akkor ezután.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
A kormány felelősséget készül vállalni a parlamentben a bérkiadások 10 százalékos csökkentését is előíró törvénytervezetért – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
Megemlékezést szervezett a 83 évvel ezelőtti doni áttörés évfordulóján az Erdélyi Vitézi Rend sepsiszentgyörgyi állománya. A Hősök temetőjében 15 rendtag emlékezett a több tízezer családot érintő tragikus eseményekre.
szóljon hozzá!