
Fotó: Farkas Tamás
Három – egybeépített – ház porig égett, egy negyedik épület tetőzete pedig részben megsemmisült szombat délután Büdösfürdőn. A tűzoltóknak köszönhető, hogy megmenekült a lángoktól a szomszédos paplak és a néhány méterre lévő templom. Egy tűzoltó munka közben megsérült.
2017. május 20., 16:512017. május 20., 16:51
2017. május 21., 09:322017. május 21., 09:32
Két hivatásos és három önkéntes tűzoltó-alakulat több órán át küzdött a gyorsan elharapózó lángok megfékezésével a büdösfürdői fatemplomtól mindössze néhány méterre kigyulladt házaknál.
• Videó: Farkas Tamás
A 123D jelzésű, félig felújított, félig pedig helyreállítás alatt lévő megyei úton egymást követték a tűzoltó-alakulatok bevetési autói: a folyamatos ellátás biztosításáért a néhány kilométerre lévő Medveferesztőnél, a patakból szivattyúzták a vizet, hogy a helyszínre visszatérve útját állják a lángoknak.
A sürgősségi hívószámra fél egykor futott be a riasztás, a csíkszeredai hivatásos és a csíkszentkirályi önkéntes tűzoltók két-két járművel vonultak Büdösfürdőre. Azonnal csatlakoztak a csíkszentimrei, majd hamarosan a csíkszentsimoni önkéntesek is.
Fotó: Kencse Előd
Kiérkezésükkor azonban már lángokban állt az épületegyüttes, így a tűz visszaszorítása mellett azonnal a környező ingatlanok megóvásának láttak neki. A helyszínen megtudtuk, az egyik érintett hétvégéi házban éppen kávéztak az ott lévők, amikor észlelték a tüzet.
A hatalmas forróság, a szél, a magasra csapó lángok, valamint a begyulladt fenyőfák miatt a közeli paplak, illetve a fatemplom is veszélyben volt. Előbbi szellőztetőrostélyai megolvadtak, a fém tetőzet pedig meggörbült. A templomban nem keletkezett kár.
Fotó: Farkas Tamás
Nem menekült meg a parazsaktól viszont a paplak melletti hétvégi ház: annak tetőzete és tornáca semmisült meg mintegy harminc négyzetméternyi felületen.
Időközben az áramszolgáltató szakemberei is a helyszínre érkeztek, hogy áramtalanítsák a vezetékeket. Több oszlopról is „leolvadtak” a kábelek.
A tűzoltók órákon át tartó küzdelmének köszönhetően végül sikerült a lángokat elfojtani, és a házakban talált gázpalackokat időben eltávolítani. Egy csíkszeredai tűzoltó azonban megsérült: oltás közben egy elszenesedett gerenda zuhant a hátára. Társai elsősegélyben részesítették, riasztva a rohammentő-szolgálatot. A sérültet kórházba szállították.

A tűzoltók órákon át tartó küzdelme eredményeként sikerült a lángokat elfojtani a szombat délután Büdösfürdőn keletkezett tűzben. Nekik köszönhető, hogy megmenekült a lángoktól a szomszédos paplak és a néhány méterre lévő templom.
Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője a Székelyhonnak elmondta, az első ház 150, a második 50, míg a harmadik szintén 150 négyzetméternyi felülete égett porig. A tűz keletkezésének okáról későbbre ígért tájékoztatást.
A megyei tűzoltóság szombat késő esti közleménye szerint a megsérült tűzoltót a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállítása után kivizsgálták, beutalására nem volt szükség. A tűz keletkezésének valószínűsíthető oka egy meghibásodott villanyvezeték miatt keletkezett rövidzárlat – tájékoztat a közlemény.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!