
Eddig sem lehetett unatkozni a Forgatag rendezvényein
Fotó: Haáz Vince
Fergeteges koncertekkel, tartalmas beszélgetésekkel, karitatív akcióval egybekötött sportnapra várják Marosvásárhely és a környező települések magyarságát a Vásárhelyi Forgatagra a hétvégén is.
2019. augusztus 29., 17:292019. augusztus 29., 17:29
2019. augusztus 29., 18:092019. augusztus 29., 18:09
Annak, akit a koncertek érdekelnek, először a három nap legfontosabb zenei eseményeit szemlézzük: pénteken 17 órától a Kolompos együttes lép fel a Ligetben a gyermekek örömére és egy rendhagyó helyszínen, a Liget árnyékos fái között zenélnek majd. Este a nagyszínpadon 19 órától Sárik Péter Trió & Falusi Mariann: Jazzkívánságműsor magyarul című koncertjére kerül sor, 21 órától pedig a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia & Koszika nagyszabású koncertje várja egy igazán különleges műsorral a forgatagozókat.
Szombaton is igencsak kecsegtetőek az esti koncertek: 18 órakor a Kultúrpalota nagytermében a 100 tagú székely férfikórus előadása nyitja az estét, 19 órától Kerekes Band&Baricz Gergő lépnek fel a Liget nagyszínpadán, 21 órától pedig Keresztes Ildikó varázsol fergeteges forgatagos hangulatot.
Vasárnap, a Forgatag utolsó napján a nap és a rendezvény megkoronázásaként a Neoton Família sztárjai lépnek fel a Liget színpadán. De még előttük a magyarországi Loyal zenekar is a húrok közé csap.
Pénteken indul csak be igazán az élet a Ligetben, ahol délelőtt 10 órától elkezdődik a kézművesvásár is, a könyvvásár is leköltözik a Sportcsarnok melletti fák közé, számos gyermekprogram is itt lesz. Többek között vasárnap 10.30-tól gyermektáncházba hívják a szervezők a gyerekeket, ahol az Üver zenekar muzsikál és Moldován Emese táncot oktat. Beindul az élet az Egészségforgatag keretében is, számos előadás várja az érdeklődőket az oltások szerepétől az allergiákon át az egészséges táplálkozásig, de ingyenes orvosi tanácsadással is várják az érdeklődőket. a Liget árnyékos fái alatt.
A Gasztrosarok erőssel indít, pénteken 10 órakor a 4. Erdélyi Pálinka- és Párlatversenyre kerül sor a Sörház utca 3 szám alatt. Szombaton a kézműves sajtkészítők termékkóstolóval és vásárral egybekötött bemutatkozóval várják az érdeklődőket, majd 13.30-tól a 4. Erdélyi Párlat- és Pálinkaverseny díjátadóját tartják meg. Vasárnap 9 órakor kezdődik a már jól megszokott Büvős bogrács csapatos főzőverseny. Új helyszínként rajtol idén a Sörudvar a Forgatagon, a Sörház utcai Jazz&Blues Club udvarán finom kézműves sörök mellett szórakoztató tevékenységek sora vár mindenkit: lesznek gyerektevékenységek, folkest, táncház, előadások, esténként bulik, nem csak a sörimádókat.
De pénteken 20 órától például a Kultúrpalota nagytermében Magyarnóta-estre kerül sor, szombaton 12 órától a Várban a Marosszéki íjászok irányításával négy pályán lehet kipróbálni az íjászatot, a kürtfújást, az ostorozást valamint a kelevézhajítást is. Szombaton 17 órakor a Maros Művészegyüttes kövesdombi előadótermében megkezdődik a 6. Erdélyi legényes- és verbunkverseny. Vasárnap 19 órától Kilyén Ilka – Isten kezében című versműsorát tekinthetik meg a forgatagozók a főtéri Keresztelő Szent János plébániatemplomban.
A teljes program böngészhető a rendezvény honlapján.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!