
Fotó: Pinti Attila
A választások ideje alatt a Csíkszeredai Városháza személynyilvántartó osztálya és a városházi pénztár szombaton és vasárnap is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező szavazóképes ügyfeleket.
2024. november 28., 10:552024. november 28., 10:55
2024. november 28., 12:282024. november 28., 12:28
A Csíkszeredai Városháza mindent megtesz annak érdekében, hogy az állampolgárok november 24-én, december 1-jén és 8-án élhessenek a szavazati jogukkal. Ennek érdekében bővített nyitvatartás szerint dolgoznak, hétvégén is:
Akik élnek ezzel a lehetőséggel, a következő iratokkal kereshetik fel a közszolgálatot a Városháza ügyfélközpontjában (Mihail Sadoveanu utca 4. szám):
a személyazonossági igazolvány kibocsátására irányuló kérelem;
születési anyakönyvi kivonat;
házassági anyakönyvi kivonat (a túlélő házastárs esetén is);
végleges/ visszavonhatatlan válóperes bírósági határozat vagy válóperes bizonyítvány, esetfüggően;
telekkönyvi kivonat vagy a lakóhely igazolására szolgáló dokumentum; telekkönyvi kivonat (on-line forma is), amely nem lehet régebbi, mint 30 nap;
a 7 lej összegű illeték befizetését igazoló dokumentum (az igazolvány illetékét online a ghișeul.ro platformon, személyesen pedig Csíkszereda Városháza Ügyfélközpontja pénztárában lehet befizetni)
Amennyiben a kérelmező nem rendelkezik a személyazonossági igazolvány kibocsátásához szükséges összes dokumentummal, ideiglenes személyazonossági igazolvány kibocsátását kérelmezheti. Ehhez a szükséges dokumentumokat itt találja.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
szóljon hozzá!