
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Változékony időjárásra számíthatunk az előttünk álló héten a Digi24 által ismertetett előrejelzés szerint. Míg hétfőn a hőmérséklet az ország déli részében akár a 28 Celsius-fokot is elérheti, addig helyenként záporokra, zivatarokra is lehet számítani az ország északi és keleti részén, beleértve a székelyföldi megyéket is.
2024. május 06., 12:082024. május 06., 12:08
Kedden már zivatarok, heves esőzés, helyenként pedig jégeső is várható az ország északi részén, a legmagasabb nappali hőmérséklet pedig a 30 Celsius-fokot is elérheti.
Szerdától már lehűlést is hoz az egész ország területére kiterjedő csapadékos időjárás, a legmagasabb hőmérsékleti értékek 22 Celsius-fok körül mozognak majd, míg a legalacsonyabb érték 4 Celsius-fok körül lesz.
A hét hátralevő részében 18 Celsius-fok körül lesz a legmagasabb hőmérsékleti érték, emellett országszerte esőzésre kell számítani.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
Az előző évhez képest 2025-ben 48 százalékkal növelte utasforgalmát a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtér – jelentette be Adrian Veștea Brassó megyei tanácselnök.
A hóval borított útszakaszokról tett közzé helyzetjelentést a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP). A legtöbb szakaszon három centiméternél nem vastagabb a hóréteg.
szóljon hozzá!