
Fotó: Haáz Vince
Bár koronavírus-fertőzöttség tekintetében már pénteken meghaladta a 4 ezrelékes szintet Marosvásárhely, a megyei vészhelyzeti bizottság arról döntött, hogy csak hétfőtől alkalmazzák a törvény által előírt szigorításokat. Az újabb korlátozások két hétig érvényesek, vagy addig, míg a megyeszékhelyen nem lesz 3,5 ezrelék alatt a mutató.
2021. április 11., 20:382021. április 11., 20:38
Marosvásárhelyen a pénteki adatok szerint 594 aktív beteg volt az elmúlt 14 napban, így a város fertőzöttségi mutatója meghaladta a 4 ezreléket. A prefektus úgy döntött, hogy csak a szombati vészhelyzeti bizottsági ülésen tárgyalnak arról, hogy mikortól alkalmazzák a szigorításokat.
A megszületett határozat értelmében
Nyitva maradhatnak ugyanakkor a gyógyszertárak, benzinkutak és a házhoz szállítással foglalkozó vendéglátóiparai egységek, illetve a futárszolgálatok.
Fotó: Haáz Vince
A korlátozás nem érinti a tömegközlekedési szolgáltatást sem, vagyis az autóbuszok, a 9 személyesnél nagyobb kisbuszok program szerint közlekedhetnek. A lakosság csak 20 óráig maradhat a köztereken, utcákon. Ezután csak indokolt esetben, kitöltött nyilatkozattal lehet az utcán tartózkodni.
A szombati döntés Marosvásárhely esetében április 25-ig érvényes, vagy amíg a fertőzöttségi mutató 3,5 alá csökken. Legutóbb a marosi megyeszékhelyen március 30-án volt az említett szint alatt a mutató, akkor 3,39 ezrelékes volt a fertőzöttség, 503 aktív beteg volt a városban.
A pénteki adatok szerint bár Szászrégenben múlt hétvégén lejártak a két hete alkalmazott, 4 ezrelékes fertőzöttségi szint miatt bevezetett korlátozások, mivel még mindig 159 aktív beteg van a városban, ami 4,24 ezreléket jelent, lehetséges, hogy hétfőtől újabb két hétig meghosszabbítják azokat.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülőfalujában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
Meghaladta a literenkénti 9 lejt a standard gázolaj ára, standard benzint pedig már csak 8,5 lej fölötti összegért tankolhatunk a Rompetrol és az OMV töltőállomásokon Székelyföldön, miután pénteken újabb 9 banival emelkedett az üzemanyagok ára Romániában.
A tavaly februári 9,62 százalékról idén februárban 9,31 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány intézkedéseket fontolgat az üzemanyagárak emelkedésének mérséklésére, ha a közel-keleti konfliktus miatt a drágulás a következő időszakban is folytatódik.
szóljon hozzá!