
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Román nyelv és irodalom írásbeli próbaérettségi vizsgán vesznek részt hétfőn a középiskolák végzős tanulói.
2023. március 24., 16:282023. március 24., 16:28
2023. március 24., 18:402023. március 24., 18:40
A próbaérettségi március 27-én kezdődik a román nyelv és irodalom írásbelivel, március 28-án a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból, 29-én pedig a szaknak megfelelő választott tantárgyból próbavizsgáznak a diákok. A nemzeti kisebbségek nyelvén tanuló diákok március 30-án tesznek próbavizsgát anyanyelvi ismeretekből és irodalomból.
Hargita megyében 2127 diák próbavizsgázik: 127 tanuló esti, 2000 pedig nappali tagozatos, 1624 magyar tannyelvű osztályban jár, míg 534 románban.
Kovászna megyében 1248 diákot várnak az országos érettségivizsga-szimulációra: 1133 diák nappali oktatásban, 115 esti oktatásban tanul, 435 a román tagozaton és 813 magyar tagozaton.
„A vizsgák egységesen 9 órakor kezdődnek, a diákoknak legkésőbb fél 9-re a teremben kell lenniük. A dolgozat megírására a tételek kiosztásától számítva három óra áll a próbaérettségizők rendelkezésére” – foglalta össze a fontosabb tudnivalókat Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő.
vagyis a diákok csak egyesével ülhetnek a padban, és névsor szerint foglalják el az ülőhelyeket” – mondta el megkeresésünkre Demeter Levente, Hargita megye főtanfelügyelője.
A kapott osztályzatot nem lehet megóvni, de csak egyéni kérésre kerülnek be a naplóba.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
szóljon hozzá!