
Tavasz? Csak ezután...
Fotó: Barabás Ákos
A hegyvidéki térségekben erős szélre és havazásra, Máramarosban és Erdélyben havas esőre vonatkozó figyelmeztetést bocsátott ki az Országos Meteorológiai Intézet. A tájékoztatás vasárnap estétől hétfő délutánig érvényes.
2017. március 19., 18:002017. március 19., 18:00
2017. március 20., 10:212017. március 20., 10:21
A meteorológusok szerint vasárnap este nyolctól hétfőn délután ötig havazásra kell számítani a hegyvidéki térségekben. A szél is megélénkül, 55–65, helyenként akár 80 km/h-s széllökések is előfordulhatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Románia más területein is felerősödik a szél hétfőn, főleg a dél-nyugati országrészben. Nyugaton és északon többnyire esni fog, Máramarosban és Erdélyben havas esőre kell számítani.
Az előrejelzések szerint vasárnap estig a Bánságban, a Déli-Kárpátok és a Keleti-Kárpátok szomszédságában fekvő 21 megyében erős széllökésekre lehet számítani, 60–70 km/h-s széllökések is lehetségesek. Időszakosan eső, havas eső is előfordulhat, a lehulló csapadék mennyisége helyenként eléri a 15–20 litert négyzetméterenként.
Szatmár, Máramaros, Brassó, Fehér, Hunyad megyékben, de Neamţ, Bákó, Botoşani, Suceava, Vrancea, Buzău, Argeş, Gorj, Mehedinţi, valamint Krassó-Szörény megyékben is. A meteorológiai intézet szerint vasárnap az ország egész területén szeles időjárásra lehet számítani.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!