
Képünk illusztráció
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Letartóztattak a rendőrök egy 22 éves szászrégeni fiatalt, akit azzal gyanúsítanak, hogy 7200 lejt és más javakat lopott el egy lakásból.
2021. január 31., 14:142021. január 31., 14:14
Mint a Maros Megyei Rendőr-főkapitányásg sajtószóvivője, Sabău Aurica vasárnap elmondta, a fiatalt pénteken 24 órára őrizetbe vették, szombaton pedig 30 napos előzetes letartoztatásba helyezték.
Az eddigi nyomozásból kiderült, hogy a 22 éves fiatal egy asszony lakásába hatolt be törvénytelenül, ahonnan 7200 lejt és más javakat lopott el. Az ellopott összeg 60 százalékát sikerült visszaszerezni. Az ügy kivizsgálását folytatják.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
szóljon hozzá!