
Fotó: 123RF
Hét fiatalt vettek őrizetbe a rendőrök, akiket azzal gyanúsítanak, hogy június 4-én hajnalban Csíkszeredában megvertek egy csíkszentkirályi férfit.
2023. június 07., 17:142023. június 07., 17:14
2023. június 07., 17:462023. június 07., 17:46
A 26 éves áldozatot egy csíkszeredai utcán támadták meg vasárnap hajnalban, és minden ok nélkül ököllel és rúgásokkal bántalmazták – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
A megyei rendőrség nyomozói kedden hét személyt – 15 és 20 év körüli fiatalokat – vettek őrizetbe. Az illetők, csíkszeredai, csicsói és csíkszentléleki fiatalok a vizsgálatok eddigi eredményei szerint alaposan gyanúsíthatók a bántalmazással.
A nyomozást a bűnüldöző szervek munkatársai folytatják az ügyészség koordinálásával. A gyanúsítottak ellen testi sértés miatt készült bűnügyi dosszié.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt hétfőn 9 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Tavaly több mint nyolcezer embert mentettek meg a hegyimentő szolgálat munkatársai Romániában, mintegy 450-nel többet, mint az előző évben.
2 hozzászólás