
Fotó: 123RF
Hét fiatalt vettek őrizetbe a rendőrök, akiket azzal gyanúsítanak, hogy június 4-én hajnalban Csíkszeredában megvertek egy csíkszentkirályi férfit.
2023. június 07., 17:142023. június 07., 17:14
2023. június 07., 17:462023. június 07., 17:46
A 26 éves áldozatot egy csíkszeredai utcán támadták meg vasárnap hajnalban, és minden ok nélkül ököllel és rúgásokkal bántalmazták – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
A megyei rendőrség nyomozói kedden hét személyt – 15 és 20 év körüli fiatalokat – vettek őrizetbe. Az illetők, csíkszeredai, csicsói és csíkszentléleki fiatalok a vizsgálatok eddigi eredményei szerint alaposan gyanúsíthatók a bántalmazással.
A nyomozást a bűnüldöző szervek munkatársai folytatják az ügyészség koordinálásával. A gyanúsítottak ellen testi sértés miatt készült bűnügyi dosszié.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
2 hozzászólás