
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Az Országos Lakosság-nyilvántartási Igazgatóság május 19-i döntése értelmében ezentúl a személyi igazolványok kibocsátása a csak kérelem benyújtásától számított 20 nap után lehetséges – értesíti a lakosságot a csíkszeredai városháza Facebook-bejegyzésben.
2023. május 25., 10:032023. május 25., 10:03
2023. május 25., 18:462023. május 25., 18:46
Sürgős esetben ideiglenes személyi igazolvány kérelmezhető, amelynek érvényességi ideje 45 nap, és hatályos okmánynak minősül a személyi igazolvány átvételéig – tájékoztat a városvezetés.
Sürgősségi esetek közé tartozik:
az okmány érvényességi idejének lejárata,
név vagy születési dátum módosítása,
új személyi szám, az okmány károsodása,
az okmány elvesztése, ellopása, rongálása,
illetve ha az igazolványon szereplő fénykép már nem tükrözi a tulajdonos valós arcmását,
nemváltoztatás, valamint
megsemmisítés.
Ugyanakkor arról is tájékoztatnak, hogy a személyi igazolvány cseréje már 180 nappal az érvényesség lejárata előtt is kérelmezhető.
Erdőcsinádon, de más Maros-menti településen is húsvét szombatján szalaggal díszített fenyőágak kerülnek a lányos házak kerítéseire. De nemcsak kedveskednek a fiatalok, huncutságból éjszaka elviszik a kapukat, az udvaron levő mozdítható tárgyakat.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
2 hozzászólás