
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Hét személyt helyeztek szombaton hatósági felügyelet alá a november 30-án az Ilfov megyei Tâncăbeşti településen a legionárius mozgalom vezetőjének, Corneliu Zelea-Codreanunak szentelt megemlékezésen való részvétel miatt.
2024. december 07., 20:202024. december 07., 20:20
2024. december 07., 20:292024. december 07., 20:29
Az ügyet az Ilfov megyei ügyészség vizsgálja, amely szombaton kilenc házkutatást tartott fővárosi, valamint Ilfov, Temes, Máramaros, Szilágy és Neamţ megyei helyszíneken.
– tájékoztatott a legfőbb ügyészség.
A közlemény szerint a legionárius mozgalom vezetője, Corneliu Zelea-Codreanu halálának 86. évfordulója, illetve a mozgalom további 13 tagjának tiszteletére szervezett megemlékezésen
A rendezvényen az ügyben vizsgált személyek, továbbá más, egyelőre ismeretlen személyazonosságú személyek a legionárius mozgalmat jelképező zászlókkal vonultak fel, legionárius egyenruhát viseltek és náci karlendítéssel köszöntötték egymást.
Később a TikTok közösségimédia-platformon több részletet is megosztottak az eseményen készült felvételekből.
Az ügyészek elrendelték öt gyanúsított hatósági felügyelet alá helyezését az online térben elkövetett bűncselekmények ügyében.
Az ügyészség a rendőrséggel közösen kilenc helyszínen végzett házkutatásokat szombaton az ország több településén, miután a gyanú szerint
bizonyos személyek ellen az etnikai hovatartozásuk, szexuális irányultságuk vagy politikai véleményük miatt. Ezek a bűncselekmények a romániai elnökválasztáshoz kapcsolódnak – közölte a legfőbb ügyészség.
A közlemény szerint a házkutatások közösségimédia-platformokon elkövetett törvénysértésekkel kapcsolatosak. Utóbbiak két kategóriába sorolhatók: valamely elnökjelölt vagy szimpatizánsai elleni erőszakra buzdító üzenetek, valamint a fasiszta, legionárius, rasszista és idegengyűlölő koncepciókat vagy tanokat, például etnikai, faji vagy vallási alapon történő gyűlöletkeltést és erőszakot népszerűsítő üzenetek.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
szóljon hozzá!