
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egy sérültet mentőhelikopterrel kellett kórházba szállítani, és hat másik személy is megsérült közúti balesetben a Maros megyei Nagysármáshoz tartozó Bánffytanya településnél kedden.
2023. szeptember 19., 15:512023. szeptember 19., 15:51
2023. szeptember 19., 17:132023. szeptember 19., 17:13
A balesetben egyetlen gépjármű volt érintett, amely lesodródott az úttestről. A járműben hét felnőtt utazott, közülük egy személy mentőhelikopterrel kellett elszállítaniuk a mentőcsapatnak, ketten több sérülést is szenvedtek, négy személyt pedig a helyszínen részesítettek ellátásban.
Az esethez kiérkező hivatásos tűzoltóság biztosította a területet esetleges tűz megelőzése céljából – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Málta egy hatalmas szabadtéri múzeumnak is beillik, várfalakkal övezett fővárosa mellett több helyszín a világörökség oltalmát élvezi. Bár nem bántuk meg a felkeresését, vegyes érzésekkel tértünk haza a világok országútjának színes pihenőhelyéről.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este a közel-keleti helyzettel kapcsolatban a Facebook-oldalán közölte, hogy a román hatóságok elsődleges prioritása valamennyi román állampolgár biztonsága.
Mintegy ezer román állampolgár vette fel a kapcsolatot a közel-keleti térségben működő román diplomáciai képviseletekkel az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadásai után – közölte szombat este külügyminiszter.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
szóljon hozzá!