
Kovászna és a környező települések lakóinak is segítséget jelent az új klinika
Fotó: Farkas Áron
Kardiológus, ortopéd, szülész-nőgyógyász, neurológus, pszichiáter, gyermekgyógyász, gyermekkardiológus, valamint gyógytornász-fizioterapeuta rendel hétfőtől Kovászna városának első magánklinikáján, ugyanakkor tárgyalásokat folytatnak egy urológussal, illetve egy fül-orr-gégésszel is.
2024. március 26., 14:212024. március 26., 14:21
2024. március 26., 17:382024. március 26., 17:38
Nem kell többé Sepsiszentgyörgyre vagy Kézdivásárhelyre utazniuk szakorvosi kivizsgálásra Orbaiszék lakóinak, miután Kovásznán hétfőn megnyitotta kapuit a város első magánklinikája. A Ștefan cel Mare utca 92. szám alatt található létesítményt Bartos Károly gyógyszerész álmodta meg, aki korábban két évet dolgozott Kovásznán, és azt tapasztalta, hogy a fürdővárosban nincs megfelelő magánszakorvosi ellátás.
„Az ötlet hónapokon át érlelődött bennem,
Miután véleményeket kértem, rájöttem, hogy sokkal több szakterületre lenne igény” – magyarázta a megnyitón.
A 220 négyzetméter összfelületű egészségügyi központ kialakítása tavaly év novemberében kezdődött el, a létesítmény a hét rendelő mellett öltözőt, sterilizálót, illetve mellékhelyiségeket foglal magában. A helyszín kiválasztásakor figyelembe vették, hogy gyalogosan és autóval egyaránt könnyen megközelíthető, földszinti ingatlant válasszanak, amely több részre osztható.
„Az egész helyiség egy nagy tér volt, amelyet úgy tudtunk kisebb termekre osztani, ahogy az engedélyekhez szükséges volt, vagy ahogy a törvények megkövetelték” – mondta el a tulajdonos.
A rendelők korszerű berendezésekkel vannak felszerelve
Fotó: Farkas Áron
A szükséges engedélyek megszerzését követően
de folynak a tárgyalások egy urológus és egy fül-orr-gégész alkalmazása érdekében, ugyanakkor a jövőben egy fogorvosi rendelő kialakítását is tervezik.
A gyermekgyógyászati rendelőben a kicsik kényelmére is gondoltak
Fotó: Farkas Áron
Bartos Károly elmondta, jelenleg
„Bízom benne, hogy a klinika nemcsak Kovásznának, hanem a környező falvaknak is előnyös lesz, és remélem, hogy az orvosi szakrendeléseket közelebb tudjuk hozni a környék lakóihoz” – fogalmazott.
A tulajdonos hangsúlyozta, a klinika összesen 13 szakorvost tud befogadni, ezért a jövőben tovább bővítenék tevékenységüket, ugyanakkor a két meglévő ultrahangkészülék mellé újabb berendezések vásárlását is tervezik, az egyes szakterületek igényei függvényében. Hozzátette, a polgármesteri hivataltól ígéretet kaptak, hogy az épület előtt parkolóhelyeket létesítenek a személyzet, illetve a betegek számára.
Új kulturális fesztivál indul útjára Gyergyószentmiklóson és a Gyergyói-medencében: március 16–29. között jönnek a Gyergyói Bábos Hetek. Ennek keretében óriásbábok is megjelennének a város utcáin, a közösség kreativitását tükrözve.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
Csapadék várható és időnként a szél is megerősödik az ország nagy részén vasárnap estig. Hétvégétől aztán jelentősen lehűl az idő, vasárnapra virradóan mínusz 14–10 Celsius-fokis is visszaeshet a hőmérséklet. A fagyos idő jövő hét szerdáig kitart.
A romániai polgárok elsősorban a jövedelmek növekedését, új munkahelyek teremtését és az ukrajnai háború befejezését várják 2026-tól – derül ki az INSCOP Research barométer típusú közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
A CNSLR Frăția szakszervezeti szövetség szerint a betegszabadság első napjára járó juttatást megszüntető sürgősségi kormányrendelet sérti a munkavállalók jogait, ezért arra kérte az ombudsmant, hogy támadja meg a jogszabályt az alkotmánybíróságon.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség Adriana Georgescut, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerint nincs vita a kormánykoalíción belül a közigazgatási reformról, amelyet azonnal elfogadtatnak, amint lezárul a gazdaságélénkítő csomag megvitatása – nyilatkozta a tárcavezető szerdán Odobești-ben.
Mit tehetünk, amikor a táblagép és a telefon lesz a gyerekünk legjobb barátja? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a digitális világ és a valódi gyerekkor között? – ezekre a kérdésekre keresi a választ Vida Ágnes pszichológus székelyföldi előadókörútján.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
szóljon hozzá!